Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr
Czy częste mycie włosów niszczy je?

Moja dziewczyna myje włosy raz na tydzień przy użyciu zwykłego szamponu, ale jak potrzebuje to tzw. "suchym" szamponem przemyje włosy.

Czy te suche szampony są w ogóle zdrowe? I faktycznie im rzadziej myjemy włosy tym w lepszej kondycji będą? Nie ukrywm, że myłem je codziennie ze względu na to, że sport itd, ale zastanawiam się nad strategią dziewczyny.

#wlosy #modameska #modadamska #rozowepaski #niebieskiepaski #zdrowie #pytniedorozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603f3cd5ada392000b186cc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: codzienne mycie nie jest może jakimś super rozwiązaniem, ale na pewno jest lepszym niż używanie suchego szamponu, który totalnie zatyka mieszki włosowe i pory w skórze, przez co jeszcze szybciej się przetluszcza. Optymalnie myć co dwa dni delikatnym szamponem, raz w tygodniu mocniejszym, a raz na tydzień/dwa użyć szamponu z peelingiem.
I tak, przetrzymanie czasem włosów bez mycia jest zdrowe, bo sebum wytwarzane przez skore jest naturalnym nawilżaczem i odżywka.
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobną czestotliwosc mycia, kolo 5-6 dnia mam niefajne wlosy ale jak siedze w domu to nie myje, a jak wychodze to umyje, czasem z lenistwa czy braku czasu pociagne suchym szamponem ale i tak na drugi dzien zmywam wszystko normlanym. Jesli suchy szampon jest bardziej od świeta a nie regularnie to nie ma problemu
@AnonimoweMirkoWyznania: częste mycie włosów może niszczyć włosy, ale są na to dużo lepsze sposoby niż suchy szampon, który również może zniszczyć włosy. Na pewno lepiej byłoby zabezpieczać włosy przed myciem nakładając na nie odżywkę, do mycia używać delikatnego szamponu i myć nim tylko skórę głowy. Same włosy nie potrzebują tarcia aby je umyć, nałożona na nie odżywka spokojnie wystarczy, a to ze skóry i włosów przy głowie chcemy zmyć tłuszcz. Ja
@AnonimoweMirkoWyznania: a masz badania na to, że codzienne mycie niszczy włosy? :D ze swojego doświadczenia - od suchego szamponu swędziała mnie głowa i robiły mi się na niej krosty, dla mnie to było wystarczające, żeby odstawić. Używany od święta krzywdy nie zrobi, ale codziennie odpada.

Jak Twoja dziewczyna ma dobre geny to pewnie może używać i mydła białego jelenia do całego ciała i nic jej się nie stanie :P Ja mam
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież się nie spinam, chciałam Ci tylko napisać ze swojego doświadczenia

Typowy anonimowy mirek i jego szukanie humorków u różowych na siłę. Zluzuj xD

A co do problemów z przetłuszczaniem polecam jeszcze grupę Włosing na fb, tam jest masa sposobów na różnie problemy, ludzie się dzielą ze sobą doświadczeniami i co im pomogło. Na przetłuszczanie polecają przede wszystkim wcierki do skóry głowy, peelingi i mycie odpowiednimi szamponami.
@AnonimoweMirkoWyznania Suche szampony stosowane zbyt czesto nie są dobrym rozwiązaniem. Osadzają się przy skórze głowy, mogą wzmagać przetłuszczanie i wypadanie włosów przez blokowanie ujść mieszków włosowych. Dodatkowo wysuszają włosy. Jeżeli włosy przetłuszczają się w nadmiarze, dobrze jest przyjrzeć się aktualnej pielęgnacji, kosmetykom używanym do stylizacji, metodzie mycia i suszenia włosów. Jeżeli na tym polu wszystko gra, to przyczyną nadmiernego przetłuszczania się mogą być hormony lub dieta.
@AnonimoweMirkoWyznania: Trochę zależy od rodzaju włosów i tego jak szybko się przetłuszczają, ale tak jak robi twoja dziewczyna raczej nie jest dobrze dla włosów. Jedna rzecz - włosy (szczególnie długie) powinno się myć nie tylko po to, żeby nie były brudne, ale też żeby nie były zbyt suche, czemu bardzo dobrze zapobiega odżywka stosowana po myciu. Suche włosy szybko się łamią i rozdwajają. Pomóc mogą olejki, ale to z kolei sprawia,