Wpis z mikrobloga

Mirki z #krakow Krystian z Karoliną na g---t potrzebują mieszkania. Jeśli macie parę mieszkań na zbyciu to poratujcie. Zostawili mi swój numer, bo ja niestety mam 5 mieszkań, ale wszystkie jednopokojowe albo nie w tej okolicy. Kupują za żywą gotówkę więc myślę, że warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkanie
maradas - Mirki z #krakow Krystian z Karoliną na g---t potrzebują mieszkania. Jeśli m...

źródło: comment_16146091535JPoSNnSkm5wNDWtJD54Y6.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maradas: W sumie wiem, że to oszustwo i widziałem już takie ogłoszenia kilka razy, ale o co w nich chodzi? W jaki sposób działa to oszustwo?
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@KromkaMistrz jest to kartka po raz bodaj piąty od początku roku przyniesiona przeze mnie ze skrzynki na listy. Przejąłem się bo to oznacza że od stycznia koczują gdzieś pod mostem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nophp: co do zasady to nie musi być oszustwo (chociaż w sumie może to być jakiś scam kto wie xD), po prostu Krystian i Karolina to nie małżeństwo tylko współpracownicy, którzy zarabiają na kupowaniu mieszkań taniej a sprzedawaniu drożej. Ale zamiast powiedzieć uczciwie jak jest wola udawać małżeństwo, udawać że kupują dla siebie, udawać, że szukali tego mieszkania od lat, naciągać w każdy możliwy sposób na każdą możliwą obniżkę, a
  • Odpowiedz
@nophp: biorą ludzi na litość, którzy rozważają sprzedaż mieszkania. Zamiast ceny rynkowej, próbują wydusić jak najniższą cenę za łzawą historyjkę. Mieszkanie remontują i sprzedają z zyskiem, to tzw. "flip".
Im bardziej łzawa historyjka, tym lepsza marża. Brak etyki takiego działania, wiadomo, oczywisty.

Samo flipowanie jest ok, bo wielu ludzi szuka mieszkania "na teraz" i nie ma czasu, na 6 tygodni wykańczania, ładowania mebli, szukania płytek po marketach itp.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: @KromkaMistrz: @nophp: ja to wręcz nie wiem po jaką cholerę wykopki w tym czymś uczestniczą. Ktoś tylko wrzuca kartki, jaki z niego oszust? XD kwestia nakłonienia do sprzedaży. Czemu o wszystkich przedstawicielach handlowych nie piszecie jak o oszustach i nie wrzucacie ich telefonów skoro przecież oszukują każdego klienta po kolei? xD
Dla sprzedającego mieszkanie raczej jest bez różnicy czy sprzeda to starszej babci małżeństwu czy
  • Odpowiedz
Czemu o wszystkich przedstawicielach handlowych nie piszecie jak o oszustach i nie wrzucacie ich telefonów skoro przecież oszukują każdego klienta po kolei? xD


@bartez_94: bo oni mają wizytówki z napisem "przedstawiciel handlowy" tylko tyle i aż tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maradas: też się tak bulwersujesz jak dostaniesz ulotkę z kebaba? Małżeństwo flipperów i co z tego? Komisy samochodowe też są złe?
  • Odpowiedz