Wpis z mikrobloga

@jbagiet Bo żyjemy w państwie świeckim, które ma to wpisane w konstytucję. A jak już mówiłem, KK w fundamentalnych założeniach ma pelnic rolę drogowskazu, a nie wymuszać i ograniczać bawiąc się w politykę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@jbagiet: xDD
Wykazałem że w Hondurasie jest wysoka przestępczość oraz religijność, co świadczy o tym że wysoka religijność=\= niska przestępczość i że korelacja=\= przyczynowość.
Jak ciężko to zrozumieć?
  • Odpowiedz
@Danicen: No ok, państwo świeckie i co dalej? Podaj mi powód dlaczego akurat KK ma się nie wypowiadać w tych tematach? Ja np uważam że gorzej dla społeczeństwa jest jak biznesmani angażują się w politykę, a nie księża. To trzeba zakazać biznesmanom wypowiadać się na pewne tematy, ponieważ są w bezpośrednich grupach odnoszących konkretne korzyści?

I gdzie masz te założenia że KK ma się nie angażować w politykę i działania społeczne?
  • Odpowiedz
@Warcomx: Co mnie #!$%@? to to ze przedmiot to RELIGJA/ETYKA, a nie #!$%@? chrzescijanstwo i katolicyzm, ja #!$%@?, ile bym dal zeby w szkole pouczyc sie za gowniaka o jakims #!$%@? buddyzmie, jakies religie azjatyckie, troche o islamie, no i o etyce, moze porozmawiac o tym jak znalesc sens w istneniu, a nie #!$%@? na pamiec uczyc sie drogi krzyzowej

Zaloze sie ze gdybym mial taka edukacje zapewniona na pewno bym
  • Odpowiedz
@jbagiet A u Was murzynów biją. Biznesmeni jednak mają większe kompetencje w sprawach budżetu, niż KK. Jeśli w rządzie będą się znajdować ludzie nie znający się na tym jak działają realia rynku to powodzenia w zarządzaniu spółkami skarbu państwa. Świetne podejście przyjacielu.

Widzisz, tyle lat żyjesz, a pisma świętego się nawet nie zna. Trochę głupio wyszło kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aroneu

Faktycznie, masz raxje. Niemniej jednak Konstytucja
  • Odpowiedz
@Danicen: No ja z tym nie dyskutuje, państwo powinno być świeckie, tylko sam kiedyś mówiłem o tym państwie świeckim wpisanym w konstytucję aż ogarnąłem, że to w ustawie o wolności wyznania jest wpisane xD
  • Odpowiedz
@Danicen: Jakich murzynów, co ty gadasz chłopie?

To jak ksiądz się zna na realiach rynku to już może się wypowiadać, czy nadal nie? Bo dalej nie wiem czemu KK nie może się w to angażować. A piekarze albo pielęgniarki mogą, czy nie mogą? I w sumie to kto decyduje o tym, kto może a kto nie może się wypowiadać?

Jak znasz pismo święte to świetnie, poratuj wersetem, chętnie się douczę
  • Odpowiedz
@jbagiet Ja nie rozumiem czy Ty jesteś głupi, czy mnie trollujesz. To czemu budynków nie projektują malarze? Czemu maszyn nie serwisują muzycy? Czemu samochodów nie serwisują lekarze? To mogą czy nie mogą?
  • Odpowiedz
@Danicen: xD najwidoczniej nie rozumiesz. Pytam o prostą rzecz, dlaczego KK nie może udzielać się w kwestiach społecznych i politycznych? Malarz, lekarz, muzyk mogą się wypowiadać mimo że nie są ekspertami, ale z jakiegoś powodu ksiądz już nie może? xD
  • Odpowiedz