Wpis z mikrobloga

@Wiciu553: poza programowaniem (wszak wykop to programiści15k) świat jest inny niż wg wykopów

niestety

np. w urzędach gdzie wymagają wyższego wykształcenia, języka obcego, praca z przepisami prawa i np. urzadzeniami technicznymi płacą np. 2600 netto ludziom co mają 50 lat

grafika niestety nie jest płatna jak programowanie
zauważ, że te 3500 to max , zaczyna się od 3500 brutto czyli 2200 na rękę

polski rynek pracy to #!$%@? poza IT programowaniem
@marek-krakow: nie wiem czym, to jest odpowiedzialna praca bo np. dzięki nim nie zatrujemy sie nie wylądujemy w szpitalu lub w kostnicy po zlej żywnosci

pilnowanie czy nie ma bakterii w wodociągach
czy ktoś z ubojni nie wylewa ścieków do wód gruntowych
@vilas: Z polskim rynkiem IT to bym tak nie generalizował - może jeszcze pod górkę mają typowi testerzy manualni, ale cała reszta QA, PM, PO czy UX/UI to spokojnie stawki, które mocno przewyższają te wspomniane 3.5 k.
Z resztą szybko można zweryfikować na job boardach typu justjoin.it

Jeżeli ktoś jest grafikiem i ogarnia programy, ma jakieś poczucie estetyki, to najlepiej iść w stronę UI designera, czy tam UI/UX, bo w części
@Wiciu553: co najmniej 2x za mało, to jest stawka do juniora, który dopiero co nauczył się róznicy pomiędzy grafiką wektorową, a rastrową.

grafika niestety nie jest płatna jak programowanie zauważ, że te 3500 to max , zaczyna się od 3500 brutto czyli 2200 na rękę

to wszystko mniej więcej okolica 3 tysięcy netto w dużych miastach


Z cyklu dane z dupy. Kasa jest, wystarczy nie robić dla polskiego klienta ( ͡
@Czarna_ksiazka: nie dane z kupy, dostawałem oferty pracy w stylu 2400 - grafik , robienie kalendarzy dla wydawnictwa

robiłem również modele do gier (3d)

aczkolwiek fakt - nie robiłem dla zagranicznych

ale ogólnie poza programowaniem nasz rynek pracy to #!$%@? - oferty dostawałem jako inżynier np. 2800, 3000 - prace inżynierskie i pytali o uprawnienia konstruktora