Wpis z mikrobloga

Szczyt sezonu infekcji dróg oddechowych, ogromne wahania temperatury od mocno ujemnych do prawie letnich w krótkim czasie, napędzana panika w mediach bo "mutacje", ludzie z katarkiem i kaszelkiem pędzą się "wymazywać" bo to "może zabójczy wirus". Testy jak ruletka.
Ogromny przyrost zakażeń! Nie możemy się dzisiaj trochę uśmiechnąć!

#koronawirus
m.....k - Szczyt sezonu infekcji dróg oddechowych, ogromne wahania temperatury od moc...

źródło: comment_1614155255HEGUuaBPVi5dXp2sNFyCkX.jpg

Pobierz
  • 34
@mister_pink: @Krupier: hipochondrycy w naszym kraju to potężna siła. Prawie jak zwolennicy Rydzyka. W całej unii europejskiej to właśnie w Polsce sprzedaje się najwiecej leków bez recepty i na receptę. Do tego w blokach reklamowych w mediach mamy najwiecej reklam leków i suplementów. Np w takich Niemczech jest z 10% reklam leków z tego co u nas.
Tak działa telewizja. Można ludziom wmówić wszystko. Lata prania głowy papką marketingową zrobiła
@Krupier: Nie wiem czy zauważyłeś, ale sporo ludzi z podobnymi objawami do Twoich, przed epoką kowidową z tak wielkim namaszczeniem jak do testów wypowiadali się o antybiotykach. Na zwykle choroby wirusowe typu grypa, przeziębienie etc jedli i jedzą antybiotyki jak skitelsy. Lekarze wiedzą, że to zły pomysł, ale wypisują bo to wielki biznes. Handlowcy medyczni robią im prezenty, wycieczki etc to wypisują. A ludzie dostają to, czego oczekują. Porównuje ich do
@Krupier: Może Ci być potrzebny w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Jest szansa, że wtedy skierują cię do szpitala covidowego, zamiast czekać na wynik testu, a w między czasie umrzesz. To w sumie jedyna sytuacja w jakiej wynik testu mógłby być potrzebny. No jeszcze jak pracujesz na zlecenie czy coś, bo wtedy dostaniesz kwarantannę, a nie możesz dostać normalnego L4.
@Alinous: no to jak mi się pogorszy to i tak mi będą musieli zrobić test i tak. A jak będzie zagrożenie życia to nie będzie tak, że "o, dobra, czekamy z resuscytacją bo wyniku testu nie ma" czy coś.
ludzie z katarkiem i kaszelkiem pędzą się "wymazywać"


@mister_pink: ale to chyba lepiej wiedzieć że mam wirusa i mam siedzieć na dupie w domu niż dowiedzieć się 2tyg później jak już pozarażam wszystkich wspolpracownikow, bliskich i kolegow XD
Gdybym miał kaszel, katar, brak węchu i smaku to ostatnie co bym zrobił to ten #!$%@? test.


@Madridista98: Może po to żeby wziąć zwolnienie w pracy i nie sprzedać wszystkim współpracownikom?