Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie przedmioty warto ogarniać na studiach?

Jestem na firze na 1 roku, ale od 2/3 chciałbym na jakieś praktyki w audycie.

1. Na jakie przedmioty zwrócić szczególna uwage i uczyć się dla siebie pod prace w audycie?
Rachunkowość? Finanse? Prawo? Zarzadzanie? Matematyka? Ordynacja podatkowa? Mikro- makroekonomia?

2. Czy na zachodzie w UK czy DE lub Holandii szukaja audytorów? Jaka jest szansa sie tam zalapac biorac pod uwage ze jezyk angielski znam na b2/c1? Myslalem nad emigracja po licencjacie ale nie wiem co jest dobra “trampolina” do pracy na zachodzie poza mitycznym IT

#audyt #bdo #big4 #korposwiat #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60341cb1457f0a000b19f560
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: A ja bym się wcale nie nastawiał na big4, tym bardziej na audyt. W mojej opinii to oklepana i przereklamowana, słaba ścieżka rozwoju. big4 tylko w ramach wpisu do CV na rok maks dwa - uwierz, nie warto tam spędzać dużo czasu. Już lepsze jest nawet klepanie w SSC, kasa podobna a warunki bardziej ludzkie

Co do wymienionych second tierów to nie są wcale lokalne, też operują w większości krajów
Tyle razy we Wrocławiu widziałem napis "Rödl & Partner" i myślałem, że to korpo pokroju IBM czy Capgeminii xD eh.


bo Rodl też robi outsourcing ksiegowości, audytorsko ogólnie to raczej 3cia liga. 2nd tier to BDO, Mazars (Europa),Grant Thorton, RSM (USA), Crowe