Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie przedmioty warto ogarniać na studiach?

Jestem na firze na 1 roku, ale od 2/3 chciałbym na jakieś praktyki w audycie.

1. Na jakie przedmioty zwrócić szczególna uwage i uczyć się dla siebie pod prace w audycie?
Rachunkowość? Finanse? Prawo? Zarzadzanie? Matematyka? Ordynacja podatkowa? Mikro- makroekonomia?

2. Czy na zachodzie w UK czy DE lub Holandii szukaja audytorów? Jaka jest szansa sie tam zalapac biorac pod uwage ze jezyk angielski znam na b2/c1? Myslalem nad emigracja po licencjacie ale nie wiem co jest dobra “trampolina” do pracy na zachodzie poza mitycznym IT

#audyt #bdo #big4 #korposwiat #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60341cb1457f0a000b19f560
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ucz się matmy, szczegolnie statystyki + robienia wszelakich bilansów, jak przejdziesz rozmowy rekrutacyjne na których nic więcej nie wymagają, to i tak Cię nauczą po swojemu. Studia same w sobie nie kształcą gotowych pracowników, nikt nie będzie wymagał, że przyjdziesz od razu wyuczony. Lepiej nawet złapać jakąkolwiek pracę, żeby mieć chociaż pół roku doswiadczenia, niż poświęcać ten czas na naukę na same 5, tróje są spokojnie wystarczające
@AnonimoweMirkoWyznania jak chcea do DE to niemiecki, jak do UK to angielski a jak do NL to Holenderski. Dodatkowo szukaj praktyk za granicą. Inaczej dowiesz się, że dyplom w PL to można w sklepie kupic i weź sobie nim dupe podejrzyj - to tak w skrócie od kogoś kto wyemigrował. Dobrze gdybyś miał praktykę(doświadczenie) w DE uczy się troszkę inaczej niż w PL. Tutaj dostaniesz duzo możliwości to sprawdzenia wiedzy
OP: @Kosedek: niby tak, ale jednak same przebimbanie studiów na ściągach nic mi nie da.

@bystrygrzes: nie chce teraz wyjeżdżać, chce zrobić ten licencjat w PL.

Czyli jak nie zrobie mgr w DE lub nie załapie się na staż/praktyki w DE (co jest to mało prawdopodobne - ciężko sie utrzymać bez pomocy rodziny). Czyli w/w sytuacji będę w czarnej dupie i nikt mi z polskim dyplomem nie przyjmie? Angielski
@AnonimoweMirkoWyznania nie, że w czarnej dupie. Jeśli Firma będzie miała nóż na gardle to Cie zatrudni. Ale bez tego będzie ciężko. Mamy do wyboru lokalsa z lokalnymi studiami lub obcokrajowca z obcymi - co wybierzesz?

Nie wiem jak w DE ale w AT praktyki są płatne, zależy od firmy ale od 1000 do 1450€ netto wynegocjujesz. Jeśli byś mocno zacisnął pasa, to sie za to utrzymasz.

Zaleta jest taka, że często po
@AnonimoweMirkoWyznania: @bystrygrzes: potwierdzam. Jako przykład - mam znajomego Francuza i w jednym z największych na świecie banków w Paryżu na stażu dostaje 1500 EUR netto / miesiąc, przy czym pokój na zadupiu Paryża kosztuje w najmie jakieś 700 EUR / miesiąc xD Więc suma summarum nie żyje się tam aż tak łatwo, a w PL każdy myśli że tam złote rolexy i high-life tylko, a wielu ludzi po opłaceniu najmu
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście najlepiej łapać się "renomowanych", znanych na całym świecie marek. Takich, żeby doświadczenie zawodowe stamtąd wyniesione było wszędzie respektowane. G ich będzie obchodziło doświadczenie zdobyte w jakichś drugorzędnych, nikomu nieznanych firmach, skupiających się na krajowym rynku lokalnym (tzw. second-tier)
OP: @vhxw: Trochę lipa, bo jestem z Krakowa, a tylko (chyba) Rödl & Partner jest w tym mieście, ale też nie jestem pewny - musiałbym sprawdzić.

Ale nadal mówimy o audycie w perspektywie tych firm? Tyle razy we Wrocławiu widziałem napis "Rödl & Partner" i myślałem, że to korpo pokroju IBM czy Capgeminii xD eh.

Teraz mieszkam w Krakowie to tutaj więcej BPO/SSC :(

Czyli co powiesz o takiej ścieżce
@AnonimoweMirkoWyznania: wal od razu do BIG4, co prawda sam nie pracuję w audycie ale wiem że sporo osób najpierw zaczyna w second-tier a potem próbuje do BIG4, ale dla mnie to takie trochę bez sensu jest. Chociaż niektórzy chwalą second-tier za to że mają mniej stresu a kasę wcale nie gorszą. Zależy od preferencji :)
OP: @vhxw: Ok, już zrozumiałem

Big4 (znane marki na zachodzie) > Second-tiery (Typu Rold&Partner,Mazars, BDO, GrantThornton - lokalne, gówno ich takie doświadczenie obchodzi na zachodzie).

Ale napisałeś, że big4 dobre na początek, ale co potem w takim razie wg Ciebie?

Chciałbym tego starszego asystenta wyłapać w 3-4 lata (2-3 sezony) i próbować na zachodzie.

Zaakceptował: LeVentLeCri