Wpis z mikrobloga

@LuckyStrike zmiana koloru z ciemnego na jasny zawsze jedna warstwa białej farby. Przyklej taśmę na ścianę pod sufitem żeby zrobic pasek zaraz po malowaniu gdzie ostatni raz malowane było 7 lat temu malfarbem na gipsar. A oklejanie do natrysku to przecież klient robi zanim fachowiec przyjdzie. Na deweloperskim to oczywiście na biało całe mieszkanie 60 metrów to jeden dzień oklejania jeden malowania. Ale na wielkiej płycie to już tak kolorowo nie jest
@Hereticsheresy: Ej ale on mówi o pensji miesięcznej, a nie zarobku z jednej roboty. Jakby mieli mieć takie stawki to nawet z narzutem na firmę to by wyszło około 1000 zł za malowanie wielkiego apartamentu przez tydzień. Stawki są znacznie wyższe, a ta mediana wynika raczej z pracy na czarno lub fachowości takich ludzi, którzy co najwyżej to elewację malują
@ModelCocomo: Podpisałeś umowę a bym powiedział samo podanie ręki powinno wystarczyć że akceptujesz koszt XD Ja pytałem się o wycenę ogrzewania i prowadzenia rur, sama robota nie wychodziła dużo ale materiał mi nie pasował XD Policzyłem dokładną ilość rur, dodałem kilka metrów zapasu zadzwonilem do hurtowni z której biorą o cenę rury miedzianej i wyszło że na samych rurkach ja bym kupił z 23% vatem o 600zł taniej XD
@pablo397 że też wypoki łykają... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty się śmiej. Ugadalem się z gościem, że zrobię mu robotę i podałem cenę z metra. Gość się zgodził, robota zrobiona i jak przyszło do płacenia to stwierdził, że on w sumie miał gościa który powiedział mu mniej za całość...to mu zrobiłem opinie i ciężko mu znaleźć fachowca do innej roboty.
@ModelCocomo: ja pierdziele 8700 za 4 pokoje. Ja #!$%@?łem jak swoje 100m2 mieszkanie sam robiłem - też dwukrotne gruntowanie plus malowanie na biało (ale trzy warstwy bo przykrywałem kolory i po 2 były lekkie prześwity). W pojedynkę zajęło mi to 3 dni. Czyli można powiedzieć, że zaoszczędziłem 3tys zł dziennie?! :D Nie wiem jakie są ceny rynkowe bo takie pierdoły samemu można robić i się nie interesowałem nigdy, ale kwota wydaje
@Sloneczko:

8700 za zagruntowanie i pomalowanie 4 pokoi farbą. Zakładam firmę wykończeniową xD

ja #!$%@?ę, pracuję na remontach od lat i nie miałem jeszcze takiego złotego strzału( )
Wiem ze zarzutka, ale teoretyzując to przy takich stawkach za gruntowanie i malowanie to na świecie nie byłoby informatyków bo wszyscy zostaliby malarzami( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli można powiedzieć, że zaoszczędziłem 3tys zł dziennie?!


@Dominias: Mam nadzieję, że stosowny podatek od zysku został odprowadzony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ModelCocomo: Ty a możesz wytłumaczyć czemu u na tak drogo. Bo jak ktoś wchodzi na surowe ściany to 3tys cena ok. Co może podwyższać
- przestawieniem mebki
- zabezpieczenie
- zadrapanie/zmycie starej farby
- jakieś wymyślne pasy i kształty na ścianach, albo szablony
- centrum dużego miasta
- termin w tym tygodniu

Jak to wszystko miało miejsce to te 8700 to chyba ok. Jeśil nie bardzo drogo, albo wielkie te pokoje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Praca obejmowała - 2 x gruntowania + Malowanie kolorem.

@ModelCocomo: To w sumie nieźle się cenisz jak za ten zakres prac w 4 pokojach policzyłes prawie 9k. Farby w cenie?
Oczywiście, gość musi zapłacić jak na taką stawkę się zgodził.