Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam pytanko. Czy istnieje możliwość stworzenia na dysku dwóch partycji i zainstalowanie na każdej z nich osobnej dystrybucji #linux - Ubuntu oraz Debian? Chodzi mi o to, że jeden OS to będzie software odpowiedzialny za magazyn danych (czyli ma się uruchomić i tyle - dostęp do jego zawartości będę miał przez klienta webowego), a drugi to normalny OS, na którym chciałbym pracować i którego obraz chcę wyświetlać na monitorze. Jeśli jest to możliwe, to co sądzicie o takim pomyśle? Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie drugiego dysku i postawienie na nim tego systemu? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
#informatyka #komputery #systemyoperacyjne
  • 6
  • Odpowiedz
Chodzi mi o to, że jeden OS to będzie software odpowiedzialny za magazyn danych (czyli ma się uruchomić i tyle - dostęp do jego zawartości będę miał przez klienta webowego), a drugi to normalny OS, na którym chciałbym pracować i którego obraz chcę wyświetlać na monitorze. Jeśli jest to możliwe, to co sądzicie o takim pomyśle?


@KetchupMadero: na raz chcesz uruchamiać dwa niezależnie zainstalowane od siebie systemu operacyjne?

  • Odpowiedz
@KetchupMadero: Jeszcze się rozpisując to są całe systemy gdzie masz system hosta zainstalowany na bare metal, który wirtualizuje dwie maszyny wirtualne gdzie masz podłączone do tego dwa monitory, dwie myszki, dwie klawiatury itp. Innymi słowy "dwa pc'ty" ale w jednej skrzynce gdzie możesz dowolnie zasoby dzielić na wirtualizowane pc'ty.

To co ty chcesz robić powinieneś zrobić tak:
- albo twój host to ubuntu i w nim uruchamiasz maszynę wirtualną debiana dla
  • Odpowiedz