Wpis z mikrobloga

Skąd się tylu szurów uaktywniło na wykopie ostatnio?

Można rozsądnie podchodzić do tematu - tzn. mieć dość lockdownu, mieć w dupie nakaz noszenia maski na dworze, ALE nosić maskę w sklepie itd.

To i tak zleci się chmara niedorozwojów nazywających cię COVIDIANEM, COVIDIOTĄ, bo przecież jesteś NIEWOLNIKIEM NOSZĄC MASKĘ
XD

jak widzę te określenia to wyobrażam sobie takiego Sebusia przed komputerem co płacze, że nie potrafi oddychać

#koronawirus
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można rozsądnie podchodzić do tematu - tzn. mieć dość lockdownu, mieć w dupie nakaz noszenia maski na dworze, ALE nosić maskę w sklepie itd.


@rivers666: mnie za podważanie zasadności trzeciej dawki tak właśnie dzisiaj nazwali xd
  • Odpowiedz
@Krupier: no nie wiem, bo może dużo łatwiej jest to kontrolować jeśli od wszystkich wymaga się noszenia maski? No ale to trzeba być iq200 galactic brain żeby się tego domyśleć xD

@BruceLeeOstateczneStarcieZPatusami: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks
Dosłownie pierwszy wynik w google na "who covid masks":

Masks should be used as part of a comprehensive strategy of measures to suppress transmission and save lives; the use of a mask alone is not
  • Odpowiedz
@rivers666: szczerze, na początku nie wiedziałem, czy w covid wierzyć. Potem dłuższy czas wierzyłem i twierdziłem, że obostrzenia są przesadzone. Dziś, po roku doświadczeń, obserwowaniu własnymi oczami jak wygląda "leczenie" chorego (który później zmarł, podobno na covid), nie wierzę w sens żadnych reguł.

Zbyt wiele jest w tym wszystkim chaosu, niekonsekwencji, kłamstw i nierzetelnych informacji. Zbyt dużo paranoi i losowości.

Chociaż nie jestem ani lekarzem, ani politykiem, mam 100% pewności,
  • Odpowiedz
@rivers666: o dokładnie w punkt. Ostatnio tez tu zostałam wyśmiana za stwierdzenie, ze lockdown jest zdecydowanie przesadzony, ale za to maseczki już chyba zawsze będę nosić w sezonie grypowo-przeziębieniowym. Zauważyłam na własnym przypadku, ze maseczki działają - w poprzednich latach byłam chora średnio 2x w roku, a tym razem od listopada 2019 aż do tego tygodnia nic mnie nie złapało.

  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: hurrr durr jesteś niewolnicą, zdejmij kaganiec włącz myślenie

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slayerNajlepszy: "no nie wiem, bo może dużo łatwiej jest to kontrolować jeśli od wszystkich wymaga się noszenia maski? No ale to trzeba być iq200 galactic brain żeby się tego domyśleć XD"

Ojej. A co z krajami gdzie jednak maski nie są potrzebne? Tam to musi wirus żniwo zbierać!

Chyba faktycznie nie masz za wysokiego IQ.
  • Odpowiedz
@sasik520: Nie jesteś w stanie zasypać miliardami braków w służbie zdrowia. Nie wyprodukujesz nagle 2x lekarzy i pielęgniarek, itd. Poza tym nawet kraje z bardziej wydolnymi służbami zdrowia jak Francja czy Hiszpania doprowadziły do załamania tego systemu w pewnym momencie.
Wszyscy którzy teraz tak narzekają na lockdown już chyba zapomnieli co się działo w listopadzie i słuchania rozmów z sanitariuszami na zello. Ja sam nie jestem fanem obostrzeń, psychicznie mi
  • Odpowiedz
  • 4
@rivers666 z tym oddychaniem to też beka, bo z jednej strony, wg. nich, maseczka nie chroni przed wirusem, bo wirusy są za małe, ale nie da się w niej oddychać, bo nie przepuszcza nieporównywalnie mniejszych cząsteczek tlenu i dwutlenku węgla xD
  • Odpowiedz
@rivers666: jak skomentujesz postawę ministra zdrowia który mówił jakis czas temu zeby nosic maseczki przłbice i kominy a teraz twierdzi lekceważąco ze z przłbicami to na Grunwald. Mam takich ludzi traktować poważnie?
  • Odpowiedz
inaczej się nie da


@szwedes: nie da się nie zamykać lasu? Nie da się dotrzymać danego słowa? Nie da się nie trzepac kasy na świecących pustkami szpitalach?

A może w XXI w. nie da się zorganizować dostępu do dokumentacji medycznej na bieżąco i nie da się inaczej, niż zmuszać rodziny do codziennego wydzwaniania? Nie da się zapewnić połączenia audio/video z pacjentem w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slayerNajlepszy: na was covidowe świrki już szkoda strzępić ryja, zostają jedynie heheszki i sarkazm bo i tak nic do was nie dotrze.

P.S. Nie dostałem od ciebie żadnej merytorycznej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Krupier: oho, zesrał się xD co niby do mnie nie dotrze? Niezbyt konkretne kraje gdzie maski nie są potrzebne, których nawet nie raczyles wymienić? A może jakieś znikające igły, 500zl za lekarza za pozytywny test, czy inne teorie dla debili?

A swoją drogą to ja byłem przeciwnikiem obostrzeń w ich ówczesnym kształcie już w marcu jak ty pewnie kupowałeś makaron i papier toaletowy xD
  • Odpowiedz