Wpis z mikrobloga

Spełniam swoje marzenie i otwieram sklep internetowy. Potrzebuje waszej pomocy- dodaje ze mieszkam w UK i nigdy nie prowadziłam dg ani nie pracowałam w Polsce dlatego nie wiem jak to działa, czy jest jakaś wolna kwota od podatku gdy zaczynamy działalność? Czy płace ZUS od razu czy to dopiero po zarejestrowaniu działalności? Czy muszę od razu otwierać działalność?
2 pytanie- czym kierować się przy wybieraniu firmy która mi taka stronę internetowa założy? Chce aby strona była w pełni funkcjonalna, dostałam kilka ofert ale nie jestem pewna czy na pewno da mi to wszystko do prowadzenia sklepu?
#firma #praca #kwotawolnaodpodatku
  • 5
1. Jesteś rezydentem w UK, więc kwota wolna od podatku to +)-9tyś £
2. Rejestrując spółkę na 2ch dyrektorów kwota wzrasta dwukrotnie. Warto dopisać matkę/brata/chłopaka.
3. Firmę chcesz otwierać w Polsce, mieszkając w UK? UK to eldorado, i do 85.000£ rocznie nikt się tobą nie interesuje. A w Polsce kłody pod nogi i kontrole z US.
4. Działalności też nie musisz zakładać na start, są rozwiązania które pomogą Ci uruchomić formę na
@marta_am: @marta_am: Troszke ci odpowiem na pierwsze pytanie- od momentu rozpoczecia dzialalnosci masz trzy miesiace zeby ja zarejestrowac- robi sie to dosyc prosto, online pod warunkiem ze to bedzie self-employed. Kwota wolna od podatku w UK od kwietnia 2019 bedzie £12.500 (teraz jest 11.850 bodajze ). Co do skladek ubezpieczenia to przy malym dochodzie jest dobrowolna oplata, tylko jak nie zaplacisz to ci sie to nie liczy do emerytury.
Co