Wpis z mikrobloga

To jest przykład "inteligencji" współautorki książki "Dalej jest noc". Pani Barbara Engelking i Jan Grabowski w podobnym tonie opowiadają bajki o złych Polakach. Ale aj waj się zrobił jak sąd kazał przeprosić za ewidentne kłamstwo... Na całą Europę kwik ¯_(ツ)_/¯ #bekazlewactwa, #bekazpodludzi, #takaprawda i #polityka historyczna
BezDobry - To jest przykład "inteligencji" współautorki książki "Dalej jest noc". Pan...

źródło: comment_1613489667Vgq0i864q0qyEqJ8uy63EH.jpg

Pobierz
  • 26
@Rocky_Zuma_Skye https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8091472,historycy-maja-przeprosic-za-informacje-z-ksiazki-dalej-jest-noc.html jak się bezczelnie kłamie to trzeba przeprosić. ¯_(ツ)/¯ Musisz stanąć przed faktem, że Polacy zachowali się najlepiej wobec Żydów z pośród WSZYSTKICH narodów świata.
Szkoda że nie odwzajemnili się później za pomoc lecz ochoczo wstępowali do NKWD ¯_(ツ)
/¯.
Druga sprawa, że jest spora grupa ludzi którzy zrobią wszystko żeby niemieckie, francuskie czy austriackie winy zrzucić na Polaków. Nie wiem czy na TVN mówili o tym że w Polsce
@Filipterka25: Ja znam całość wypowiedzi bo walkujecie to że trzeba całą wypowiedź znać to będzie wiadome, że nie o to jej chodziło. I poważnie #!$%@? ona zmienia w kontekście tego co powiedziała.

To prawie jak z żartem "zabijmy wszystkich Żydów i jednego Clowna", "a dlaczego clowna?" "Widzisz, nikogo nie obchodzą żydzi".

@Rocky_Zuma_Skye: Zdecydowanie słuchając takich bredni Polacy powinni przyznać się do antysemityzmu wypitego z mlekiem matki i dokończyć dzieła na
Ja znam całość wypowiedzi bo walkujecie to że trzeba całą wypowiedź znać to będzie wiadome, że nie o to jej chodziło. I poważnie #!$%@? ona zmienia w kontekście tego co powiedziała.


@ozomidaf Skoro znasz całosć, to chyba rozumiesz, że to wszystko zmienia. Ona mówi, że biologiczną dla Polaków była śmierć Żydów. A nie śmierć Polaków jak to zwykle się manipuluje tym cytatem.

Wołam też @BezDobry, bo wyraźnie repostuje nie znając całości.
@Halbr:

Skoro znasz całosć, to chyba rozumiesz, że to wszystko zmienia. Ona mówi, że biologiczną dla Polaków była śmierć Żydów. A nie śmierć Polaków jak to zwykle się manipuluje tym cytatem.


Pełen cytat dla jasności:

"Myślę, że oni już nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich wydawali, którzy ich łapali, którzy ich więzili, związywali im ręce, zawozili ich na posterunek. Myślę, że to jest jakiś problem, właśnie ten brak szacunku,
Na historii normalnie w szkole uczymy się przecież o szmalcownikach i zdrajcach wydających żydów, którzy byli Polakami. Uczymy się też o tym, że polskie panstwo podziemne takich ludzi eliminowało - czego jak widać brakuje w żydowskim curriculum szkolnym.


@ozomidaf Widzisz, a właśnie czytam Wojna nadejdzie jutro z Aronsonem i on ma na ten temat inne zdanie. Mówi, że państwo podziemne było zbyt bierne i jako przykład podaje, że nie zajmowało się wystarczająco
@Halbr:

Widzisz, a właśnie czytam Wojna nadejdzie jutro z Aronsonem i on ma na ten temat inne zdanie. Mówi, że państwo podziemne było zbyt bierne i jako przykład podaje, że nie zajmowało się wystarczająco likwidacją szmalcowników.


Kolejny inteligentny inaczej hisotryk i o zaskoczenie "Aoronson" - żyd, nawet nie muszę sprawdzać na wiki, ale sprawdzę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Aronson . No tak żyd, kolejny który płacze, że Polacy za mało poświęcali się dla żydów, dlatego
Kolejny inteligentny inaczej hisotryk i o zaskoczenie "Aoronson" - żyd, nawet nie muszę sprawdzać na wiki, ale sprawdzę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Aronson . No tak żyd, kolejny który płacze, że Polacy za mało poświęcali się dla żydów, dlatego są współwinni Holocaustu.


@ozomidaf Facet był w Kedywie, elicie AK i Państwa Podziemnego. Najpierw walczył o wolną Polskę, a potem o jej dobre imię. Przeczytaj więcej to się dowiesz. Nie jest w zasadzie historykiem, czytałes w ogóle
@Halbr:

Facet był w Kedywie, elicie AK i Państwa Podziemnego. Najpierw walczył o wolną Polskę, a potem o jej dobre imię. Przeczytaj więcej to się dowiesz. Nie jest w zasadzie historykiem, czytałes w ogóle na wiki?


Tak przeczytałem. Odnoszę się do argumentu, że "polskie państwo podziemne za mało robiło żeby zwalczać szmalcowników" a nie do życiorysu. Co więcej sam był częścią polskiego państwa podziemnego, więc móglby powiedzieć, że sam za mało