Wpis z mikrobloga

@buszmen007: Squeeze na VW był w czasach, kiedy giełda nie była aż tak łatwo dostępna i popularna wśród prywatnych inwestorów. Zaznaczony przez Ciebie punkt (pierwszy spadek) miał miejsce przez fakt, że Robinhood, jedna z największych platform tradingowych w USA zablokowała możliwość zakupu GME, przez co cena po prostu zaczęła spadać, a wraz z tym pojawiła się panika. Później ludzie ogarnęli inne apki, które zezwalały na kupno i cena znów poszła do
źródło: comment_1613473993mKZsdUC2qx4S2igq2FLQtI.jpg
@buszmen007: VW to inna historia, tam squeeze powstał przypadkiem zaskakując wszystkich. Squeeze z GME to bardziej walka kto dłużej wytrzyma, shortujący wytrzymają straty czy ulica trzymająca akcje które niektórym spadły po 80-90%.
@buszmen007: z tego co rozumiem, to pierwszy peak był związanych z terminem zapadalności zwrotu części pożyczonych akcji (z tego co pamiętam to 14 dni po upływie kontraktu) - jeżeli by tego nie zrobili dostaliby bana na shortowanie. Nadal duża część akcji jest zshortowana i nadal coś się może stać, ale tak na prawdę to nikt nie wie - ciekawie może być w czwartek/piątek przed/po przesłuchaniami w congressie i dalej w połowie
@tytanowy_kalafior: zapomniałem dodać - ta wielka makrela przy GME wygląda mi bardziej na skutek większej dostępności giełdy, niż w 2008. Teraz każdy laik mógł sobie kupić akcje GME przez łatwo dostępne platformy takie jak Revolut, czy Trading212. Przy squeezie VW trzeba była się pofatygować, żeby te akcje zdobyć, dlatego początkowy wzrost był po prostu o wiele mniejszy. Gracze giełdowi też bardziej się znali na rzeczy, bo który nieznający się niewtajemniczony lamus
@zdalny_robol:

myślę, że nic nie wyniknie z przesluchania na dywaniku w kongresie. Dostaną klapsa w łapę i na tyle to się skończy


Też tak mi się wydaje - pamiętam jak przesłuchiwali Zuckenberga w sprawie śledzenia użytkowników przez Facebooka... takie pitu pitu, pogadali i nic z tego nie wyszło xd

Bardziej nastawiałbym się na jakieś wieści związane z nowymi raportami dot. shortów i raportem kwartalnym od GME, który ma być opublikowany 25