Wpis z mikrobloga

Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której grupa wieśniaków zagoniła 1600 osób (28cm na osobę) ?

Jeśli tak, to Polski Żydobojca w drugiej ręce powinien trzymać niemiecki karabin, wszak podczas ekshumacji znaleziono mnóstwo łusek.

Samo gęste.

#smaczkizczerskiej #gazetawyborcza #bekazwyborczej #michnik #4konserwy #bekazlewactwa #zydzi
PlonacaZyrafa - Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której g...

źródło: comment_1613387231dm4A1yxIpJcnN0BKttF5S2.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

propagandą". propagandą jest wieloletnie milczenie na temat zachowania Polaków


@sehnsucht: słuchałem TOK-FM praktycznie codziennie od kiedy nabrałem świadomości politycznej - od ok. 2002 do 2013 roku. Później z przerwami, głównie audycji gospodarczych. Żydzi są jednym z głównych tematów tej stacji, nie pamietam tygodnia by temat ich cierpień nie był poruszany.

Także to „wieloletnie milczenie” jest mi
  • Odpowiedz
@knur3000: Polska nie miała własnego rządu była pod okupacją. Życie Polaka dla niemca nie miało żadnej wartości, masowo mordowali naszych przodków. Ale lepiej tego nie wspominać ;( bo to niewygodna prawda dla wielu współczesnych.
  • Odpowiedz
Polska nie miała własnego rządu była pod okupacją. Życie Polaka dla niemca nie miało żadnej wartości, masowo mordowali naszych przodków. Ale lepiej tego nie wspominać ;( bo to niewygodna prawda dla wielu współczesnych.


@rafalski32: ale to 100% prawda. Tak jak to że Żydzi ukrywać musieli się przede wszystkim przed tą częścią Polaków która by na nich doniosła lub sama zabiła. O to jest cały spór.
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: Dalej uważam, że takie artykuły są potrzebne. Popatrz na takiego @GhorgojBej. Uważa że Polska jest zbawicielem narodów i że Polska to biała plama na mapie Europy, gdzie zginęło tylko 90% żydów. Dzieki wiedzy że normalny człowiek jest w stanie dokonywać takich zbrodni, np. Polak szmalcownik, albo bohaterowie opowiadań Tadeusza Borowskiego.

Popatrz co się jeszcze niedawno działo u nas - odczłowieczanie osób LGBT, robienie z nich wroga narodu.
  • Odpowiedz
@knur3000: w innych krajach myślisz że tak nie było? Zawsze część społeczeństwa to mendy, albo ludzie którzy się boją, zwłaszcza że w Polsce ukrywający Żydów byli razem z nimi mordowani. Byli też żydzi którzy sami swoich wydawali lub też wydawali Polaków ukrywających Żydów. Nie wspomnę już o policji żydowskiej. Na tamten czas trzeba patrzeć oczami ludzi którzy wtedy żyli i każdy ich dzień był walką ze strachem, głodem i beznadzieją.
  • Odpowiedz
policji żydowskiej


@rafalski32: Tak łatwo rozpoznać bywalca głównej portalu wypok.pl. Nazywanie policji żydowskiej i Judenratów kolaborantami wydającymi Żydów xD Porównywanie Polski z zatłoczonym gettem. A idź pan
  • Odpowiedz
i wzajemnie - co Żydzi, Ukraińcy i Białorusini robili Polakom. Pytanie, czemu Wyborcza uparcie skupia się na podkreślaniu roli Polaków w negatywnych wydarzeniach historycznych, gubiąc przy tym wszystkie pojęcia proporcji?


@PlonacaZyrafa: nie wiem, może dlatego, że co chwila słychać o szlachetnych polakach, a mało kto mówi o tym, że Ukraińcy niejako zemścili się na nas, za to, że traktowaliśmy wołyń, niczym kraje zachodnie swoje kolonie. Getto ławkowe to też nie
  • Odpowiedz
@GhorgorBej: tak, masz rację, że od strony prawnej, jako państwo nie zeszmaciliśmy się. Ale jako ludzie już tak, zobacz ile było przypadków donosów, gdzie wystarczyła zawiść, albo niechęć do sąsiada, by pójść na posterunek gestapo i wydać człowieka.
  • Odpowiedz
W Polsce umarło 90% i jest to wynik, którego powinniśmy się wstydzić i otwarcie mówić co do tego doprowadziło.


@ItsFine: Twoja logika jest dość osobliwa, ogrom społeczności Żydowskiej powodował właśnie to że Żydów w okupowanej Polsce było ratować trudniej niż gdzie indziej - w takiej Warszawie miałeś pół miliona ludzi w getcie. W jaki sposób chcesz chronić taką masę ludzi w półtoramilionowym mieście sterroryzowanym przez okupanta? To samo na wschodzie
  • Odpowiedz
@willard: Dlatego napisałem, że czynników było wiele. Nie zmienia to faktu, że nie ma się czym chwalić. A jak widzisz w tym wątku, są osoby które uważają że WSZYSTKIE inne państwa mogą pozazdrościć tego jak dobrze sobie poradziliśmy z ratowaniem żydów.
  • Odpowiedz
w takiej Warszawie miałeś pół miliona ludzi w getcie. W jaki sposób chcesz chronić taką masę ludzi w półtoramilionowym mieście sterroryzowanym przez okupanta?


@willard: Nie wiem, może zaczać od nie stania pod murami i nie wyłapywania uciekinierów żydowskich, co polscy młodzicy uwielbiali robić? xD
  • Odpowiedz
@jariosalieri: Ale tu już dywagujemy o poziomie jednostek. Porządek prawny jaki istniał na tych ziemiach propagował pewne zachowania, a tępił inne.
Nie wspominajac o tym, że doszło w Polsce do amnestii i wypuszczono wielu przestępców.

Nie wspominając również o tym że tak samo Polacy wydawali żydów jak i żydzi Polaków. Także zresta żydzi żydów jak i Polacy polakow.

Historia wzajemnej denuncjacji sięga daleko głębiej, bo conajmniej od
  • Odpowiedz
@ItsFine: Takie tematy przyciągają fanatyków, z obu stron. Wyżej jeden cały czas pisze o polaczkach i jak to wszyscy nienawidzą Żydów, dla mnie mogę sobie podać zaplute z nienawiści ręce.

Niemniej nie zgadzam się zupełnie na to co napisałeś - sucha statystyka i że mamy się jej jakoś wstydzić, to jest plemienność o jakiej pisałem wczoraj, nie widzę powodu żebym miał się kajać za zbrodnie które popełnili jacyś bandyci, równie
  • Odpowiedz