Wpis z mikrobloga

Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której grupa wieśniaków zagoniła 1600 osób (28cm na osobę) ?

Jeśli tak, to Polski Żydobojca w drugiej ręce powinien trzymać niemiecki karabin, wszak podczas ekshumacji znaleziono mnóstwo łusek.

Samo gęste.

#smaczkizczerskiej #gazetawyborcza #bekazwyborczej #michnik #4konserwy #bekazlewactwa #zydzi
PlonacaZyrafa - Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której g...

źródło: comment_1613387231dm4A1yxIpJcnN0BKttF5S2.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
czym innym zajmowały się ukraińskie dywizje SS


@jozef-dzierzynski: Mówisz o tych ukraińskich dywizjach SS, których uratował wielki Polak i bohater narodowy generał Władysław Anders przez niewolą sowiecką, po starej znajomości?

Tylko się upewniam
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: W takim razi skąd wytrzasnąłeś te 1600 osób, skoro w stodole spalono 300?


@Kuklak: 300 to liczba podana przez polaczków z IPN 70 lat po wojnie bo tylu udało im się wykopać. 1600 to dane sądowe z tuż po wojny.

Plus jak lubisz matematykę to dolicz sobie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Radzi%C5%82owie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_W%C4%85soszu

Które odbyły się zaraz potem a następnie idź grzecznie pomódl się do żyda na patyku
  • Odpowiedz
Problemem nie jest to że Polacy kolaborowali z Niemcami, tylko to, że Polska, jako jedyny kraj w Europie, nie dogadała się z Niemcami w sprawie ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Reszta państw dowoziła obywateli swojego państwa wagonami.


@GhorgorBej: Włochy regularnie odmawiały transportów, ich strefa okupacyjna we Francji była safe heaven dla Żydów.

Węgry odmówiły wszelkich transportów, holocaust zaczął się tam gdy Niemcy przejęli władzę i aresztowali Horthyego.

Finlandia odmówiła wydania własnych Żydów.
  • Odpowiedz
ale prawda jest taka, że każdy sobie wyobraża polaka jako pileckiego, a w pale się nie mieści co Polacy robili żydom, własnym sąsiadom, białorusinom, ukraińcom i innym.


@jariosalieri: i wzajemnie - co Żydzi, Ukraińcy i Białorusini robili Polakom. Pytanie, czemu Wyborcza uparcie skupia się na podkreślaniu roli Polaków w negatywnych wydarzeniach historycznych, gubiąc przy tym wszystkie pojęcia proporcji?

Chcąc obalić tezę że Polacy mają antysemityzm we krwi pokazujecie, że macie antysemityzm
  • Odpowiedz
@knur3000: nie no bo przecież ukrainskie władze wcale nie czczą bandery i UPA, wcale a wcale, dobra jak ci ukraińcy śmierdzą to pokaż opracowania o szmalcownikach w żydowskich mediach, co? tez nie ma? wychodzi na to że tylko gw pluje na swój kraj i jednostkowe zachowania podnosi do rangi odpowiedzialności całego narodu?
  • Odpowiedz
@knur3000: Jacy „my”? Przecież ja nawet nie odnosiłem się w oryginalnym wpisie do Żydów a jedynie do „czołówki” dzisiejszej Gazety Wyborczej. A oni temat Żydów poruszają bardzo regularnie - czy krytyka tego to antysemityzm?


@PlonacaZyrafa: Do krytyki użyłeś kłamstwa że to niemcy strzelali w Jedwabnem. To tak jakbyś podważył krematoria w Birkenau mówiąc że to były piece do ogrzewania wody.

Tak, jesteś ostrym antysemitą, pasujesz do wypok.pl i do typowego
  • Odpowiedz
@GhorgorBej: Jesteś dokładnie tym typem o którym mówiłem, który uważa Polaków za zbawców świata. Tak, były u nas bardzo surowe kary za ochronę żydów i tak, pomimo tego wiele osób ryzykowało. Byli dobrzy polacy, nikt tego nie neguje. Ale faktem jest że polska przoduje w statystykach % żydów którzy zginęli. Czynników na pewno jest wiele, ale nie zmienia to faktu, że zdecydowanie nie byliśmy w tej kwestii najlepsi.

https://encyclopedia.ushmm.org/content/en/article/jewish-losses-during-the-holocaust-by-country
  • Odpowiedz
w jakim celu Wyborcza ma pisać o "Żydach mordujących Polaków" w kontekście Holocaustu


@sehnsucht: a czy o Żydach Wyborcza może pisać wyłącznie w kontekście holocaustu i krzywd doznawanych przez Żydów z rąk Polaków?
  • Odpowiedz
Problemem nie jest to że Polacy kolaborowali z Niemcami, tylko to, że Polska, jako jedyny kraj w Europie, nie dogadała się z Niemcami w sprawie ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Reszta państw dowoziła obywateli swojego państwa wagonami.

wymieniłeś państwa, które współpracowały z Hitlerem. Rozumiesz tę różnicę?


@GhorgorBej: Możesz mi wytłumaczyć swoją logikę? xD Ty mówisz że inne państwa dowoziły obywateli swoich państw wagonami do Niemiec.

Wszystkie z wyjątkiem Polski.

Ja ci wypisuję
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: To że robisz z byle artykułu gównoburze chyba najlepiej pokazuje jak bardzo antysemicki jesteś. Ktoś pisze źle o NIEKTÓRYCH Polakach, to reakcja normalnej osoby: no tak, byli #!$%@? w tym narodzie i pewnie będą w przyszłości.

Reakcja antysemity: TO NA PEWNO WINA ŻYDÓW CZEMU O TYM NIE NAPISALI?!?!?!11!!1
  • Odpowiedz
@knur3000: Że też chce Ci się tłumaczyć wykopkom proste fakty. Bo to, że duża część Polaków 80 lat po wojnie dalej się nie pogodziła z faktem, że nie byli tylko ofiarą jest dołujące.
  • Odpowiedz
@knur3000: Że też chce Ci się tłumaczyć wykopkom proste fakty. Bo to, że duża część Polaków 80 lat po wojnie dalej się nie pogodziła z faktem, że nie byli tylko ofiarą jest dołujące.


@b0rubar: Najlepiej jest wejść na główną. Tam w artykułach o Chińczykach jadą po Żydach. Główna wykop.pl potwierdziła w mojej głowie tezy Grossa.
  • Odpowiedz
znowu robisz to samo


@sehnsucht: Pierwszy raz Ci odpowiadam, jakie znowu?

w jakim celu Wyborcza ma pisać o "Żydach mordujących Polaków" w kontekście Holocaustu


Nie wiem. Nie sugerowałem tego nigdy.

Mogliby napisać w szerszym kontekście relacji polsko-żydowskich.

I obarczyć odpowiednia ilustracja.

Ale z (nie)wiadomych powodów tego nigdy nie robią.
  • Odpowiedz
@ItsFine: Polska nie może przodować, ponieważ Polski w czasie wojny nie było na mapie. I nie wspominając o tym, jak duża była różnica w traktowaniu Niemców ludności na terenie Polski, a zachodu.

Polacy w wielu obozach byli traktowani tak samo jak żydzi, zwłaszcza do 1942, choćby w obozie przesiedleńczym kilometr od mojego domu. Były dwie jednakowe cele dla ludzi. Jedna dla Polaków jedna dla Żydów. Obie służyły do powolnej eksterminacji, a
  • Odpowiedz