Wpis z mikrobloga

Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której grupa wieśniaków zagoniła 1600 osób (28cm na osobę) ?

Jeśli tak, to Polski Żydobojca w drugiej ręce powinien trzymać niemiecki karabin, wszak podczas ekshumacji znaleziono mnóstwo łusek.

Samo gęste.

#smaczkizczerskiej #gazetawyborcza #bekazwyborczej #michnik #4konserwy #bekazlewactwa #zydzi
PlonacaZyrafa - Na głównej Wyborczej inscenizacja stodoły Tomasza Grossa, do której g...

źródło: comment_1613387231dm4A1yxIpJcnN0BKttF5S2.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
znaczy żaden wieśniak nie zabił żadnego żyda?


@stefan_pmp: pewnie zabił. Czy żaden Żyd nie zdenuncjowal nigdy Polaka? Czemu jakoś nigdy w Wyborczej nie widziałem karykatury z Żydem na okładce? Co ma na celu - oprócz propagandy - budowanie jednostronnej narracji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
@PlonacaZyrafa: "Mój ojciec , kilka lat temu, na krótko przed śmiercią przekazał mi prawdę o sąsiedzie, który w czasie okupacji 2 lub 3 rodziny żydowskie, tego nie pamiętam dokładnie , zawiózł wprost na gestapo w Hrubieszowie. Miał ich zawieść do zaproponowanej kryjówki, wcześniej pobrał od nich stosowną zapłatę. Masakra 17 Żydów we wsi Dębniak (niedaleko Lublina)-kilka granatów rzuconych do piwnicy, w której się ukrywali. Wyłapywanie/ wskazywanie Niemcom dzieci żydowskich chowających po
  • Odpowiedz
@damian713: i...? Czy ja neguje łajdactwa dokonywane w czasie wojny?

Wyobrażasz sobie kwik, gdyby jakaś poważna, ogólnopolska gazeta wrzuciła na okładkę Żyda-nkwdzisty z komentarzem „ludziom nie mieści się w pale, co Żydzi robili Polakom”?

Czy tak wyglada „podnoszenie poziomu” mediów i świadomości historycznej w Polsce?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 146
@PlonacaZyrafa: walenie konia do własnej historii i do tego jaki polski naród nie jest wspanialy jest tak żałosne xD Zrozumcie wreszcie, że Polacy nie są jakimś wspaniałomyślnym narodem, który zawsze dostaje w dupe w imię wyższego dobra. Wielu Polaków pomagało Żydom, ale też wielu ich wydawało albo wykorzystywało, bo po prostu na terenach Polski było wielu Żydów, więc siłą rzeczy tak musiało być.
Wyborcza nie chce w ten sposób zanegować zasług
  • Odpowiedz
walenie konia do własnej historii i do tego jaki polski naród nie jest wspanialy jest tak żałosne xD


@crispy_cornflakes:

Jest żałosne, zgadzam się.

Bardziej żałosna jest tylko pedagogika wstydu i ojkofobia.

tylko po prostu odczarować mit o nieskazitelnym polskim narodzie


@crispy_cornflakes: Kilkanaście lat subskrybowalem Wyborcza i słuchałem TOK-FM. Bardzo dużo wysiłku wkładają w to „odczarowywanie”, bez zachowywania jakichkolwiek proporcji.

Tzw „praca u podstaw”.
PlonacaZyrafa - > walenie konia do własnej historii i do tego jaki polski naród nie j...

źródło: comment_1613389903vHAMb2dMqLBdSiR1NZDRdP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@PlonacaZyrafa: a jak maja zachowywać te proporcje? Utwierdzać ludzi w przekonaniu o własnej zajebistości?
Do tego nie zapominaj, że to jest gazeta komercyjna, takie rzeczy po prostu się częściej klilają.

Nie czytałem tego artykułu, bo nie prenumeruję GW, ale z tego co można przeczytać za darmo wnioskuję, że słowa w nagłówku są raczej wypowiedziane przez Betlejewskiego w trakcie wywiadu. Cały artykuł jest chyba o akcji "Tęsknię za Tobą, Żydzie", więc tym
  • Odpowiedz
a jak maja zachowywać te proporcje


@crispy_cornflakes: No nie wiem, np strać się przedstawiać różne wydarzenia z czasu wojny i to, jak różne grupy wykorzystywały czas wojennej zawieruchy by „wyjść na swoje”?

Skąd fascynacja i priorytet nadawany forsowaniu obrazu Polaka-Żydobójcy?

Do tego nie zapominaj, że to jest gazeta komercyjna, takie rzeczy po prostu się częściej klilają.


To ma usprawiedliwiać clickbaitowe nagłówki i propagandowe ilustracje? Zapytam znowu - jak zareagowałbyś na taki
PlonacaZyrafa - > a jak maja zachowywać te proporcje

@crispy_cornflakes: No nie wi...

źródło: comment_1613391421TnjetzM1BBviNUW3kVMnfG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: nie bronię clickbaitowania, ale niestety to już się stała powszechna praktyka, robi to praktycznie każdy większy portal informacyjny.

Skąd fascynacja i priorytet nadawany forsowaniu obrazu Polaka-Żydobójcy?


A skąd to przeświadczenie? Wszedłem na stronę GW i artykuły o żydach nie są publikowane jakoś wyjątkowo częściej niż teksty na inne tematy. Oni po prostu publikują ile wlezie.
Chociaż faktycznie muszę przyznać, że kwestia Żydów jest u nich poruszana częściej niż u innych,
  • Odpowiedz