Wpis z mikrobloga

Zakładam tag do obserwowania postęp z CoWynajme.pl - #cowynajme
Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi, postaram się szybko wytłumaczyć. Tworzę stronę na której ludzie będą mogli dodać opinie o mieszkaniu/budynku w którym mieszkali. Dzięki temu osoba, poszukująca mieszkania będzie mogła sprawdzić co wynajmuje/kupuje.
Poprzedni post tutaj - https://www.wykop.pl/wpis/55058821/cowynajme-pl-czy-szukaliscie-kiedys-mieszkania-na-/

#wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #developerka #polska #biznes #januszebiznesu
MasterOf8 - Zakładam tag do obserwowania postęp z CoWynajme.pl - #cowynajme
Dla osób...

źródło: comment_1613252981s4KlMG8ZKjs947cLocZmam.jpg

Pobierz
  • 29
@MasterOf8: Sam pomysł wydaje się fajny, ale tak z ciekawości- jak masz zamiar weryfikować czy to co jest wrzucane to prawda? Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale taki portal aż się prosi żeby jakiś Janusz wszedł i zaczął jechać po konkurencji w okolicy a swoje wychwalał. Swoją drogą była już taka mapka dostępna w Internecie, (na pewno dla jednego z większych miast w PL, czy dla innych to
@MasterOf8: ja to bym stworzył stronę do historii ogłoszeń. Np wrzucam link do ogłoszenia i niech mi znajdzie historie cen w danym okręgu, bym znalazł ile na wtórnym sie zmieniło. Albo stronę ze spisem cen od deweloperów by człowiek sobie porównał a nie pisał 100 maili
@JanuszexCompany: @tler: Zakładanie kont możliwe tylko na numer telefonu. Nie będzie możliwości dodania opinii starszej niż 2 lata oraz krótszej niż 6 miesięcy. A więc potencjalny troll doda 4 opinie.
Dodatkowo serwis skupia opinie dla danego budynku. Jeśli w danym budynku mamy 30 mieszkań, to będzie średnio 60 opinii. Czy jedna opinia cokolwiek zmieni? Poza tym na Google Mapa też są trolle ;)

Myślałem też nad weryfikowaniem opinii za pomocą
@MasterOf8: Ziomek, a czy sprawdzałeś czy to jest legalne? :)
Też miałem kiedyś pomysł na taką stronkę i jak porozmawiałem z prawnikiem, to okazało się że nieco śliski temat. Jak się jakiś właściciel pokapuje, że mu szkalujesz adres w internecie to może Ci narobić problemów.
serwis skupia opinie dla danego budynku


@MasterOf8: O Panie, to jest totalnie bez sensu. W takim ogromnym bloku możesz mieć w ramach jednego numeru klatki totalnie różne mieszkania również z totalnie odmiennym sąsiedztwem. W jednym będzie wszystko lux odremontowane, czyste i pachnące a w drugim będzie grzyb za tapetą i sąsiad z góry co leje po pijaku żonę o 1 w nocy.