Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj pociągiem IC 58108 relacji Olsztyn Główny - Szczecin Główny. Podczas standardowej kontroli biletów jeden z pasażerów nie miał założonej maseczki. Kierownik pociągu kilkukrotnie powtórzył polecenie aby ją założył ale ten w ogóle nie reagował. Ostatecznie kierownik poszedł dalej i wydawać by się mogło że sprawa zakończona.

Następnie pociąg zatrzymał się na stacji Morąg, i do wagonu weszło dwóch sokistów oraz kierownik . Panowie ze straży ochrony kolei ponownie wydawali polecenia aby pasażer założył maseczke, następnie aby dał im dokument tożsamości, a ten cały czas nie reagował. Patrzył się tylko i nic nie mówił.
Zaczęli wygłaszać groźby że naliczą mu kare za postój pociągu - staliśmy tak z 10min już na stacji. Ostatecznie kazali mu zabrać swoje rzeczy, co też uczynił i wyprowadzili go z pociągu. Wyjechaliśmy z ok. 15min opóźnieniem.

Odjechaliśmy z 15min opóźnieniem przez pasażera który nie chciał założyć maseczki i przez kierownika który tej sprawy nie odpuścił. Według mnie kolejarze powinni mieć możliwość indywidualnego ukarania (jak już tak bardzo chcą karać), aby pozostała setka pasażerów (albo i więcej) nie ucierpiała na tym. Takie moje zdanie

#kolej #pkp #koronawirus
  • 24
@PatologiiZew: twoj stary to foliarz
"Obowiązującym przepisom to nie pomoże

Robert Suwaj, prof. Politechniki Warszawskiej, adwokat w kancelarii Suwaj, Zachariasz Legal z większym sceptycyzmem podchodzi do nowych przepisów. Jego zdaniem nie rozwiążą problemu w sposób kompleksowy. - Ingerencja w prawa i wolności obywatelskie, a taką jest nakaz noszenia maseczek, może być dokonana wyłącznie w drodze ustawy, co wynika z art. 31 ust. 3 Konstytucji. Dlatego – choć ten przepis jest krokiem
Odjechaliśmy z 15min opóźnieniem przez pasażera który nie chciał założyć maseczki i przez kierownika który tej sprawy nie odpuścił.


@Almaak: Dobry kierownik, winien zostać nagrodzony. Napisałeś do przewoźnika list z prośbą o nagrodzenie dobrego pracownika?