Wpis z mikrobloga

@atehxx: wlasnie tak rzucilem okiem na szybko i nie wiem czy wogole nie zmienie koncepcji, Mega troche za duze :( chcialem wykorzystac to co mam pod reka ale docelowo potrzebuje czegos mniejszego z BLE, obsluga kart sd i mozliwoscia odtwarzania wav-ow i zeby jeszcze nie zarlo baterii strasznie. Popatrze po robocie co tam jest fajnego, moze cos na esp32? A moze arduino mkr zero + osobno ble?
@morsisko: ktorys konkretnie nrf polecasz? Swego czasu pracowalem troche z urzadzeniami na tym chipsecie ale temat znam tylko ze strony mobajlowej. Z odpowednimi bibliotekami chyba nie powinno byc jakiegos problemu stworzyc potrzebne charakterystyki i serwisy do ktorych mozna slac dane/odbierac?
@benzyna_abstrakcyjna: wlasnie z softwareSerial korzystalem ale po przeczytaniu dosc niepochlebnych opinii na jego temat sprobowalem z AltSoftSerial i cos mi sie tam gryzie nadal, zerkne jeszcze raz.
Testowalem w chyba najprostszy mozliwy sposob: dane wyslane poprzez defaultowy serial powinno wyswietlic sie w terminalu, a dane wyslane przez terminal w serial monitorze arduino. Dzialalo to zawsze one-way, albo zrywalo polaczenie(baud rate oczywiscie ustawiony odpowiednio)
@swiniakstatysta: Nie mam za wiele doświadczenia (jeszcze) z tymi modułami nRF, ale ten nRF24 to już raczej starsza wersja, ja bym się przymierzał do zakupu jakiegoś nRF52, tylko jeżeli kupisz moduł bez wgranego bootloadera to potrzebujesz albo J-Linka żeby to programować, albo jakoś kombinować z ST-Linkiem i OpenOCD. Ja bardziej patrzyłem na oficjalne SDK które jest w C, nie na biblioteki innych użytkowników. Co do limitu 20 bajtów, to wydaje mi
Co do limitu 20 bajtów, to wydaje mi się że jest to limit BLE sam w sobie,


@morsisko: omg, no rzeczywiscie, specyfikacja iBeacon to niby 30 bajtow, ale to mozna zmienic z tego co pamietam negocjujac MTU, chociaz roznie to moze byc... xD Narazie sproboje z nRF24L01 ze wzgledu na te biblioteki, polowa roboty z banki ;) Tak czy tak, dzieki!