Wpis z mikrobloga

Cześć czy ktos mógłby mi odpowiedzieć / podpowiedzieć na pytania poniżej :
tworze sklep internetowy w angularze 2+ (obecnie mam wersje 7) / + java(spring) - backend
chciałem podpiąć platności - Payu do swojej aplikacji, ale nie do końca rozumiem jak sie to odbywa
1. stworzyłem sobie testowe konto w payu :
2. dostałem klucze konfiguracji,

i teraz pojawia sie moje pytanie (jesli dobrze zrozumialem dokumentacje i resty) :
1. powinienem na froncie miec formularz z uzupelnionymi danymi które sa wymagane dla dokonania platnosci w Payu
2. na froncie strzelic w endpoint z żądaniem (POST) któy przekieruje mnie na strone payu(i tutaj nie widze w dokumentacji jak moge to zrobic)
3. skonfigurowac w payu sciezki dla adresu powrotu w przypadku błędu i adres powrotu w przypadku poprawnego zachowania.

czy to wystarczy aby payu działało prawidłowo?

#programista15k #programowanie #angular #java #payu
  • 4
@toshibaas: ale czekaj, próbuje to zrozumiec - mam sobie komponent Koszyk w którym mam wybrane produkty przez klienta.
Klient na danym komponencie uzupelnia dane do wysyłki wraz z forma wysyłki (i jak ma wszystko wymagane zaznaczone) -> odblokowuje sie button (przejdź do płatności) który juz w tym momencie robi przekierowanie na Payu (przynajmniej ja to tak rozumiem i tak myślałem zeby to zrobić)
popraw mnie Mirek jesli sie myle
@FortresMaximus: Backend implementuj tak, jakbyś miał klasyczny SSR w JSP albo Thymeleafie. Zwykle wszystki, o czym powinien wiedzieć frontend to informacja jest na jaki URL przekierować użytkownika do operatora płatności, a cała pozostała komunikacja z operatorem płatności powinna odbywać się tylko na liniii serwer-serwer.

Często operatorzy mają to koszmarnie udokumentowane - tj. nie zrozumiesz co autor dokumentacji miał na myśli, dopóki sam nie zrozumiesz jak to działa ( ͡° ͜