Wpis z mikrobloga

Gdzie najtaniej kupić #raspberrypi ? Chciałbym z tego zrobić centrum multimedialne matce (kodi), w przyszłości do postawienia swojej strony (nie będzie to nic bardzo wymagającego, bardziej coś w stylu wizytówki) i jakichś pierdów które mi przyjdą do głowy. #raspberry pi 4 w zestawie z budą z linka będzie gituwa, ale czy dałoby radę to gdzieś kupić taniej? Biorę pod uwagę ali, ale botland ma tylko trochę drożej a jest na gwarancji. Ewentualnie kupić samą płytkę i dokupić akcesoria z ali, dobry pomysł? Wystarczy mi wersja 2GB, 4GB, czy ładować się w aż 8?

#rpi #kodi #kiciochpyta #elektronika
  • 10
  • Odpowiedz
@oreze: główną zaletą rpi jest:
- dostęp do niskopoziomowych interfejsów (SPI, I2C, UART, CSI, DSI, GPIO)
- wiele połączeń komunikacyjnych (USB3, Gbit Ethernet, WiFi, BT, BLE, HDMI).
- mały rozmiar

Jeśli nie korzystasz z tych pierwszych i nie potrzebujesz większości z tych drugich, to rpi jest drogie, dość nieporęczne, głośne (po dodaniu wiatraka) i upierdliwe w użyciu (system na karcie uSD...). Lepiej kupić boxa, sticka, tablet albo poleasingowy terminal.
  • Odpowiedz
@oreze: Jak kolega wyżej napisał lepszy będzie dedykowany box. Miałem raspberrypi pod kodu itp i często się zawieszało i płynnie nie chodziło. Popatrz na allegro boxy kupisz już za małe pieniądze. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@oreze: mam postawione Kodi na Pi 4 z 4GB RAM, z PiHole, Sambą do dzielenia plików, klientem torrent, VPN itd - działa doskonale, jest małe, w obudowie są wiatraki ale ich nie używam a i tak temperatura nie wychodzi powyżej 60st (51 mam zazwyczaj). Sprzęt jest maleńki, łatwy w obsłudze, kart SD wcale nie psuje (od nowości mam drugą w tym 1 sam ubiłem w inny sposób) i spełnia wszystkie
  • Odpowiedz