Wpis z mikrobloga

Przeczytałem pół wykopku o #agd więc napiszę na co warto zwrócić i co ja wybrałem (do zabudowy)

Generalnie jak ma się budżet, to z paroma wyjątkami można odrzucić gówno typu Amica i Beko i brać Simensa/Boscha

1) Lodówka: klasyka, w przypadku lodówek do zabudowy nie ma wielu różnic ani bajerów typu kostkarka do lodu. Ważne, żeby miała pełen no-frost na lodówkę i zamrażalnik, bo np. Bosch w normalnej półce cenowej miał tylko na zamrażalnik... Ja wziąłem Samsunga #lodowka
2) Zmywarka: właściwie większość to to samo, ale np. nowe Bosche nie są już produkowane w Niemczech, tylko w Polsce i nie mają metalowego dna, tylko jakieś plastikowe gówno... dobre są stare modele Siemensa produkowane w Niemczech, jeszcze dostępne, z metalowym dnem. Poza tym niektóre mają trzecią górną szufladę na sztućce, to jest spoko opcja, no i standard, czyli opóźnienie startu. Jak byłem w markecie, to jakaś różowa płakała to swojego fagasa, że potrzebuje koniecznie rzeczy typu automatyczne otwieranie, bo widziała u znajomych xD ale odpuśćcie sobie takie gównobajery, które się zepsują #zmywarka
3) Piekarnik: miałem wiele piekarników i żadnego nie było się w stanie doczyścić po 3 latach, więc wiadomo - musi mieć pyrolizę, czyli automatyczne czyszczenie w temp. 500 st. po której zamiast tłuszczu i brudu zostaje popiół do przetarcia ściereczką. Poza tym prowadnice teleskopowe pozwalają wyciągnąć całą potrawę bez wypadania blachy. Jak się zastosuje te dwa filtry to zostaną ze 2-3 piekarniki Boscha i Siemensa, które warto wziąć. Mikrofalę pod zestaw, żeby było ładnie, szczególnie jak w zabudowie #piekarnik
4) Płyta indukcyjna: właściwie jedno i to samo, przydatne funkcje to podziałka narysowana na płycie, żeby nie sterować +/-, tylko wybrać od razu cyfrę oraz łączenie pól. Wziąłem Boscha #plyta #indukcja
5) Pralka: jakbym miał brać samą pralkę, to wziąłbym najtańszego Boscha/Siemensa z wkładem 8kg i wirowaniem 1200. Ale brałem w zestawie z suszarką i zdecydowałem się na LG, która ma wifi i odświeżanie parowe. W pralce dobrze, żeby były wymienne łożyska, modele z wymiennymi można znaleźć na listach w internecie i na wykopie. Silnik inwerterowy (bezszczotkowy) jest cichszy i taką pralkę warto wziąć #pralka
6) Suszarka: może być od kompletu z pralką, ja wziąłem LG z automatycznym czyszczeniem filtra. Oczywiście musi mieć pompę ciepła. Pralko-suszarki to gówno, które suszy w 80-90 stopniach i niszczy ubranie, chyba że ma pompę ciepła, ale to takie się zaczynają od 7k #suszarka
Radek41 - Przeczytałem pół wykopku o #agd więc napiszę na co warto zwrócić i co ja wy...

źródło: comment_1612967101lAibkOmLZlHO0KqQxcVT7P.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Radek41: Bosch to też nie jest rewelacja, tak jak się to opisuje, bazując na przeszłości ;) Wynajmuję mieszkanie, gdzie są w miarę nowe sprzęty Boscha (mieszkanie ma cztery lata włącznie z moimi dwoma mieszkania).

Mikrofalówka - pokrętło przeskakuje, zegarek notorycznie zaczyna się spóźniać o 2min (złe odizolowanie kwarcu od magnetronu?)
Zmywarka - zwiecha całej do restartu dwukrotna (dla wielu osób to wizyta serwistana) + dziurka w dnie, która uruchomiła czujkę antyzalaniową
  • Odpowiedz
@dawid121213: Jeszcze żadnego konkretnego. Wiem tylko na razie, że pralki i suszarki Boscha/Siemensa odpadają bo wszystkie są na min. 60 cm głębokości, a ja mam miejsce tylko na taką do 50 cm głębokości. Pewnie wybór padnie na LG. Lodówkę wezmę z no-frost oczywiście i będę tylko patrzył po opiniach, żeby cicha była. Jedną Samsunga znalazłem, co ma jakieś cienkie ścianki i w sumie spoko jest bo ponoć jest cicha i relatywnie
  • Odpowiedz