Wpis z mikrobloga

Mirki od ok 10 lat domniemam, że mam problem z refluksem. Od 16 roku życia jak przecholuje z niezdrowym żarciem (chipsy, tłusta pizza, tłusty posiłek) to strasznie piecze mnie w mostku i odbija mi się kwasem. Ból jest nie do wytrzymania i sprawia wrażenie problemów z oddychaniem. Pomaga wymiotowanie, chociaż cały przełyk mam przepieczony. Teraz znowu przesadziłem z takim jedzeniem, zjadłem rano tosty, po paru godzinach pączka i na wieczór enchilade z wołowiną, niby nic takiego ale widać, że dla mojego organizmu to przesada. W nocy zwijałem się z bólu, nie mogłem znaleźć pozycji i strasznie uciskało. Odkryłem, że największy ból nie pochodzi z mostka tylko na zakonczeniu prawych żeber - wątroba. Poczytałem, że może być powiekszona i faktycznie miałem takie wrażenie, że płuca są uciskane od spodu, dlatego mam płytki oddech (takie odczucia), co więcej jak poszedłem się wysikać to na pęcherzu i właśnie w okolicach wątroby poczułem niesamowitą ulgę, ale nie przez to, że bardzo siku mi się chciało, ani dużo tego nie było - chyba kolejny symptom na to, że wątroba uciskała reszte narządów.
To są jedynie moje domysły. Czy miał ktos może podobne dolegliwości? Czy da się to jakoś wyleczyć? Strasznie lubię fast food ale taki robiony w domu, nie jem tego też jakoś ponadprzecietnie dużo, syfu na mieśnie nie jem wcale. Znajomi jedzą strasznie dużo syfu, jakieś pizze guseppe odgrzewane w mikrofali i nic im nie jest, a ja mam loterie, czy będę zdychał czy nie. Byłem na gastroskopii i nie wykazała nieprawidłowości, badanie na helicobacter pylori też wyszło negatywnie.
Byłem już na 4 wizytach lekarskich i lekarze rozkładają ręcę, jest jedynie narracja "no hehe musi pan uważać co pan je". Super rada ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie jestem też grubasem, wręcz przeciwnie, 183 cm wzrostu, 70 kg wagi.

#pytanie #medycyna #watroba #refluks #zoladek #choroba
  • 5
@Podlaski_warmianin jak myślisz, że masz powiększoną wątrobę, to może idź do szpitala. Możesz też spróbować pić napar z ostropestu plamistego, w sklepie powinieneś znaleźć w takim opakowaniu jak herbata. Ale ostropest ci za dużo nie da jak faktycznie masz powiększoną wątrobę, ale jako picie tego regularnie, codziennie ci nie zaszkodzi, a może jakoś ci pomóc.
Kotlet2137schabowy - @Podlaski_warmianin jak myślisz, że masz powiększoną wątrobę, to...

źródło: comment_16128595801hFD6S0VyT9TaQ3aqzye03.jpg

Pobierz
@Podlaski_warmianin: stary no ale co ma lekarz zrobić jak takie jedzenie powoduje zgagę, on ci mówi zacznij jeść zdrowiej, a ty dej mi tabletkę bo chce żreć niezdrowo, jak myslisz że masz powiększoną wątrobe to zrób se usg brzucha i elo, ale powiększona wątroba oznaczałaby markość i kolejne ograniczenia w niezdrowym jedzeniu i picu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Podlaski_warmianin oj z tym plytkim oddechem mam to samo, przy zasypianiu czuje ze nie oddycham i nerowo przebudzam sie i chce przelknac sline i zlapac oddecg. Katorga, pojawia sie to kilka razy w miesiacu