Wpis z mikrobloga

Zakładając, że to prawda. Ciekawi mnie ich byt, ontologia. Czy mają oni odrębną świadomość? No tak, w dodatku na przykładzie bliźniaków syjamskich można moim zdaniem wejść w obszar badań nad świadomością.
Zastanawiam się jak oni odczuwają tę granicę między ichnimi "ja". Czy gdy jeden np. uczy się jakiegoś języka czy ten drugi też cokolwiek z tego zapamięta.

I przede wszystkim jak do tego wszystkiego podchodzić prawnie np. z tym molestowaniem?

#prawo #filozofia
Pobierz sweet_sociopath - Zakładając, że to prawda. Ciekawi mnie ich byt, ontologia. Czy mają...
źródło: comment_1612502166Yyy1MUaF9v0rchZLm0o9an.jpg
  • 10
świadomość na pewno miały oddzielną


@sweet_sociopath @karolinana: przecież rozdzielne mózgi gwarantują rozdzielną świadomość, tutaj nawet nie ma z czym dyskutować.

Problem bardziej jest z takim odczuciem (ale to już na poziomie psychologicznym, za zasadzie wzajemnego uzależnienia) z samoidentyfikacją - ile razy używa słowa "ja", ile razy "my", na ile mają podobne poglądy w jakiejś sprawie itp - ale to wszystko problemy dwóch niezależnych świadomych jednostkowo ludzi, którzy są zmuszeni żyć w
Pobierz PinkFloyd - > świadomość na pewno miały oddzielną

@sweetsociopath @karolinana: prz...
źródło: comment_16125037764yRsWw5guBoB2kXnPDAa7N.jpg
@sweet_sociopath: Świadomości mają osobne, bo i mózgi mają osobne. Ale ciekawe zagadnienie z resztą ciała. Jeśli potraktować je jako "sieć czujników" to nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby sygnał z nich był odbierany przez 2 niezależne ośrodki nerwowe. Wszystko chyba zależy od konkretnego przypadku. Możliwe, że część połączeń nerwowych mają wspólnych, a część np. do któregoś z ośrodków nerwowych nie jest podłączona.