Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym kupić swoje pierwsze mieszkanie, miasto #warszawa

Od jakiegoś czasu analizuje rynek wtórny, przeglądam mieszkania po babciach i oferty od jakiś flipperow

Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie Ci wszyscy mistrzowie flipów znajdują te okazje? Mówi się ze na jednym takim mieszkaniu z wielkiej płyty, wyremontowanym zarabiają od 30k do 100k

Żeby im się to kleiło to przecież musza kupować mieszkania po 100k taniej niż ceny na znanych portalach ogłoszeniowych - kto normalny im tyle opuści z ceny? Serio przy kupowaniu chodzą i udają biednych Mirków mieszkających u Mamy, tak żeby złamać serca staruszek?

Może ktoś wytłumaczyć jak to jest? Serio podczas negocjacji na wtórnym w Warszawie można zbić cenę ofertową o 20% i więcej?

Przegladam popularne portale typu #morizon #otodom i jak widzę po ile ofertowo wystawione są mieszkania i jakie ceny maja fliperzy to serio... żeby im się biznes kleił oni musza kupować te chałupy dużo poniżej cen ofertowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy fliperzy maja dostęp do jakiś nieruchomości o których chęci sprzedaży szary Kowalski nawet nie wie?

Dodatkowo mam wrażenie ze na popularnych portalach ogłoszeniowych stoją od iluś miesięcy ciagle te same chałupy - nawet przed pandemia oglądając było praktycznie w kółko to samo ...

Wspomoże ktoś Mirka jakimiś radami gdzie szukać ogłoszeń na wtórnym, oprócz wymienionych portali? A może jakaś inna metoda szukania używanego mieszkania która sprawdza się w Wawie?
Oczywiście szukam czegoś do remontu żeby zrobić pod siebie ...

#warszawa
#mieszkania
#nieruchomosci
#flipperzy
#flipmieszkania
#mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #601bf042891ab4000baddbf6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Podpowiem na przykładzie znajomego, ale nie Warszawa.
Po pierwsze kontakty w biurach nieruchomości i lombardach. Do tego zostawianie milion kartek w skrzynkach, na słupach, na drzwiach. Te wszystkie "młode małżeństwo szuka...". Głównie jednak celuje się w ludzi z problemami, gdzie komornik coraz bliżej. A tutaj cyk gotówka może być nawet jutro, więc również kartki w stylu "Pomagamy wyjść z zadłużenia...".
Niestety wiele osób jest wciąż nieogarniętych życiowo i na takie
@AnonimoweMirkoWyznania: Bawię się z tematem nieruchomości dość krótko bo ~miesiąc ale z tego co zaobserwowałem:
- Tak jak piszesz, ciągle i ciągle te same ogłoszenia, które wiszą i są tylko podbijane. Sprzedający twardo trzymają się wyimaginowanych cen z dupy, które są oderwane od rzeczywistości
- 90% ofert z pośrednikami, którzy z jednej strony temperują sprzedających jeżeli chodzi o cenę ofertową, z drugiej strony są pasożytem, który kosztuje i to całkiem sporo
SilnaWybranka:

Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie Ci wszyscy mistrzowie flipów znajdują te okazje?

Szukają w internecie, szukają w terenie / roznoszą ulotki "młoda para szuka mieszkania". Znam też osobę której matka jest agentem nieruchomości i podrzuca co ciekawszych klientów.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jestem flipperem, ale dam Ci przykład - kupowalem mieszkanie jakieś półtora roku temu, szukałem na paru rynkach, a że akurat mieszkałem wtedy w Gdańsku, to szukałem też tam, tym bardziej, że chciałem też coś dla siebie. Ceny wtedy w Gdańsku były rzedu 9k-10k za metr.

Szukałem z pół roku i trafiłem na ofertę mieszkania w budynku z 2008 roku, pod klucz ( wtórny to był ) za 6000 za
@AnonimoweMirkoWyznania: sporo da się też zarobić na kosztach remontów. Mój kumpel trafił na parę flippow gdzie jeden był inwestorem a drugi miał firmę od wykończeń i remontów. W momencie kupowania mieszkania mógł sobie sam zaplanować jego remont. Przedstawili mu kilka propozycji zagospodarowania, doradzili i załatwili wszystkie rzeczy do kredytu, polecili notariusza itd. On jak sobie przeliczył ile musiałby zapłacić za te wszystkie dodatkowe usługi to wyszło nawet więcej niż różnica w
Czy fliperzy maja dostęp do jakiś nieruchomości o których chęci sprzedaży szary Kowalski nawet nie wie?


@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim zarabiaja na wzroscie cen. Zadna magia, jeden z drugim cymbalem mysla ze to dzieki ich zdolnosciom nrgocjacyjnym, remontowym i dekoratorskim osiagaja taka marze a tak naprawde to chodzi jedynie o wzrost cen w danym miescie... jesli rocznie cena wzrasta 12% rr to dodajac do tego remont ktory podnosi wartosc mieszkania o ok
AzjatyckaDziewczyna: Ja kupiłam mieszkanie w dużym mieście tak z - 30% od cen rynkowych, bo jakiś Janusz ze wsi je odziedziczył, chciał szybko sprzedać i nie ogarniał i nie ufał pośrednikom nieruchomości XD polecone przez znajomych moich rodziców, mieszkanie nigdy nie było nigdzie wystawione ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: LeVentLeCri