Wpis z mikrobloga

R---------a mnie to hasło, że dopóki nie sprzedałeś to nie straciłeś xD To tak jakbyś zakopał pieniądze 3 metry pod ziemią i kiedy gniją i obgryzają je robaki mówił, że dopóki ich nie wykopiesz to nie straciłeś.

K---a giełda Schroedingera xD Pieniądze są i ich nie ma jednocześnie xD

#gielda #gme
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R---------a mnie to hasło, że dopóki nie sprzedałeś to nie straciłeś xD To tak jakbyś zakopał pieniądze 3 metry pod ziemią i kiedy gniją i obgryzają je robaki mówił, że dopóki ich nie wykopiesz to nie straciłeś.


@Czachaaa: Bo nie ogarniasz jak dzialaja finanse i gielda. I chyba tylko na wykopie chwalenie sie swoim niezrozumieniem tematu i "na chlopski rozum-izmem" moze byc tak plusowane...
  • Odpowiedz
@Czachaaa: tak jeszcze a propos tematu - umorzono mi akcje IBSA, wczoraj z biura maklerskiego dostałem pit 8c, a tam w polu strata:
0
No i się lekko wkurzyłem, bo mimo że miałem świadomość, że nadzór czycha na ten bank, to gorsze wskaźniki miał Getin czy Plus Bank, więc założyłem że wyjdę jak któryś z tych dwóch zostanie łyknięty.
No to ciul, dzwonię do biura maklerskiego, mówię jak jest, a
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Ja tam zawsze uznawałem starą szkołę ostrożnościowego podejścia i jeżeli gdzieś mam stratę to ją od razu uwzględniam a jeżeli rośnie powyżej ceny zakupu to dopiero po sprzedaży zysk rozpoznaje. Może to dziwne ale wolę jednak zawsze w pesymistycznym wariancie sobie wynik liczyć.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: zła alegoria. na giełdzie kupujesz towar i póki go trzymasz nie masz co mówić o zysku czy stracie. To jak z mieszkaniem. Masz mieszkanie i co ma do tego wartość nieruchomości w okolicy? Ty masz mieszkanie a nie gotówkę. jaki będzie bilans to się okaże jak uda Ci się sfinalizować transakcję sprzedaży.

Po prostu nie myśl o pieniądzach na giełdzie, a o aktywach
  • Odpowiedz
slyszalem to kilkaset razy gdy inwestowalem w bitcoina, a suma summarum zarobiłem troche ponad 50k. Wieksozsc ludzi jest krotkowzroczna i jest to fakt, ktory po prostu trzeba zaakceptowac


@LewCyzud: Ty masz po prostu ograniczony horyzont i tyle, to właśnie oni mają rację.
Rozpatrzmy Twój scenariusz.
Kupiłeś BTC za 10k, spadł do 5k, wtedy Ci mówiono, że straciłeś, potem wzrósł do 30k i zarobiłeś.
Gdybyś BTC nie kupił za 10k, tylko za 5k, zyskałbyś dwa
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: kupiwalem btc jak byl po 3k 5k i 10k(tylko w odwornej kolejnosci), ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzynalem naprawde dlugi czas mimo szybkiego wyjscia na plus, ktory ciagle rosnął, a sprzedalem z zyskiem netto troche ponad 50.000 pln, bo mialem lepsza i bezoieczniejsza inwestycje na oku, wiec jeski ja mam ograniczony horyzont to ty musisz byc slepy cycu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciężko żeby ludzie kupowali GME jak nie mogą. Llooooool.
Zablokowali kupno i kurs leci w dół i piszo że ludzie nie kupujo.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: @Fan_Morawieckiego: Jak zauważycie, że na giełdach kurs to tak naprawdę cena ostatniej transakcji, niezależnie od wolumenu (ilości) to chyba wam mózg rozwali.

Zmiany kursu nic nie mówią o twoim zysku czy stratach do czasu jak nie sprzedaż czy kupisz i tyle.
Równie absurdalnie, możecie analizować sobie lotto z zeszłego dnia co by było jakbyście skreślili te cyfry które teraz znacie.
  • Odpowiedz
No nie, bo w przypadku inwestycji czy to w akcje, nieruchomości, krypto czy surowce. Zawsze jest szansa ze po spadkach przyjdą wzrosty. Na co nie możesz liczyć zakopując pieniądze do gnicia.


@Chekatomba: Tylko to nie ma się do każdej inwestycji. Jeśli tak nie uważasz, inwestuj w gównocoina z tony klonów litecoina i czekaj na wzrosty xD Albo nie wiem, zainwestuj w pacłapki bo są pewnie tanie, może moda kiedyś wróci
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Nigdzie nie napisałem ze każda inwestycja się zwraca. Napisałem ze każda może się zwrócić, a tym co o tym rozstrzyga jest różnica między pieniędzmi wlozonymi a wyjętymi. Natomiast zakopanie pieniędzy 3m pod ziemia zawsze prowadzi do ich zniszczenia.
  • Odpowiedz