Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to hasło, że dopóki nie sprzedałeś to nie straciłeś xD To tak jakbyś zakopał pieniądze 3 metry pod ziemią i kiedy gniją i obgryzają je robaki mówił, że dopóki ich nie wykopiesz to nie straciłeś.

#!$%@? giełda Schroedingera xD Pieniądze są i ich nie ma jednocześnie xD

#gielda #gme
  • 61
  • Odpowiedz
@Czachaaa: slyszalem to kilkaset razy gdy inwestowalem w bitcoina, a suma summarum zarobiłem troche ponad 50k. Wieksozsc ludzi jest krotkowzroczna i jest to fakt, ktory po prostu trzeba zaakceptowac
  • Odpowiedz
@Czachaaa: #!$%@?ąc od gme, w przypadku inwestowania jest to prawda. Przykład z życia, po tym jak rok temu w marcu wszystko jebnelo, jedni stwierdzili ze stracili i musza wychodzic inni, ze póki nie wypłacili to nie stracili. Później dużo, szczególnie w USA odbiło z nawiązką. Kto wyszedł, ten gapa, kto został, zarobił. Twoja analogia jest taka nieadekwatna ze zal
  • Odpowiedz
  • 11
@Czachaaa porównujesz jakieś gównocoiny do akcji, w których sytuacja jest rynkowo po prostu niejasna? Dobra, sądziłem, że to post na serio, ale to po prostu kolejny ból dupy
  • Odpowiedz
@Czachaaa: No nie, bo w przypadku inwestycji czy to w akcje, nieruchomości, krypto czy surowce. Zawsze jest szansa ze po spadkach przyjdą wzrosty. Na co nie możesz liczyć zakopując pieniądze do gnicia.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Nikt tego nie wie. Ba ludzie nie widzieli na oczy umow na te shorty i niekoniecznie one musialy byc standardowe, a jak Elon znowu zacznie naganiac, a jesli SEC wjedzie na ostro, te dane o shortach na pewno sa prawdziwe, a są na to papiery? O wielu rzeczach dowiemy sie za wiele miesiecy, albo nigdy. Dzisiaj moze byc 0, a moze umowa ich zmusi do wykupienia wszystkiego co wiszą i
  • Odpowiedz
@LewCyzud: cumplu, ja wam wszystkim z calego serca życzę, żeby to tak odbiło że się wszyscy ewakuują i jeżeli tak sie stanie to naprawdę będę pod wrażeniem i przyjdę wam tu pogratulować, ale prawda jest taka, że tym naganianiem #!$%@? w to masę podatnych ludzi, którzy bardzo często wrzucili pieniądze których poprostu nie powinni tam wkładać a część z nich nawet już jest po sprzedaży ze stratą. Ale ludzie myślą, że
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Ale nie masz szansy ze wzrośnie. Można dyskutować na ile sensowne jest kładzenie kasy teraz w gme, ale inwestycje, szczególnie długoterminowe są statystycznie w #!$%@? bardziej rentowne niż zakopywanie pieniędzy. Na tym polegają strategie inwestycyjne ze przy długim horyzoncie czasowym akceptujesz dużo większe wahania i potencjalne zniżki cen, bo w horyzoncie 5-10-15 lat jest niemal pewne, ze wzrośnie. Popatrz sobie na wykresy wszystkiego -Kruszce, akcje, krypto, nieruchomości. Zawsze się może
  • Odpowiedz
@Czachaaa: prawie, ale przykład nieprawidłowy. Pieniądze zakopane nie powiększą swojej wartości co do zasady. Raczej tracą i jest to zjawisko pożądane w gospodarce. Pieniądze w akcjach mogą zwiększyć swoją wartość, więc w gruncie rzeczy nie wiadomo jak zakończy się inwestycja i można mówić, że masz niezrealizowaną stratę, ale na pewno nie o stracie.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: wytłumaczę ci to przykładami: masz dom warty milion złotych to masz milion złotych czy masz dom tyle warty? Czy masz dom tyle warty? Milion złotych masz dopiero jak go sprzedaż, tak samo z akcjami, zysk lub stratę masz dopiero jak je sprzedaż. Ty myślisz że taki Elon czy inny Bezos mają te miliardy na koncie?
  • Odpowiedz
@Czachaaa: O czym Ty mowisz, temat jest trendy to sie o nim mowi, gdzie tu naganianie(szczegolnie, ze wykopki nie mają wiecej akcji niz 0.00000001% wszystkich( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czachaaa: masz rację i nie masz racji. Taki sam text dostalem, gdy bralem ETH na 4,5k. Ale przetrzymalem...
I wiesz, ze nie stracilem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wiem, ze dla takich jak ty, to po zakupie musi #!$%@? +50% i isc caly czas w gore, bo nawet 1% w dół to juz strata.

Krypto są fajną piramidą, to prawda, bańką, to raczej nie. I sądzę, że
  • Odpowiedz
@Czachaaa: dlaczego mówisz do mnie w liczbie mnogiej? masz mnie za boga czy co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja uważam, że wkład/inwestycja do czasu aż nie zostanie wypłacona to nie ma ani zysku ani straty faktycznie, jest tylko na papierze.
  • Odpowiedz