Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alinous: może mieszka gdzieś gdzie wypożyczalni nie ma. Zresztą swój samochód to co innego, jakaś niezależność. No i uczenie się jeżdżenia nie polega tylko na jeżdżeniu, naprawy, dbanie o samochód itp. też są pewną nauką.
@jasiek383: Ja na twoim miejscu to bym sobie kupił jakiegoś małego gruza - golfa albo ibize, może corse jak jeszcze nie zgniły wszystkie w okolicy - ogólnie jakieś w #!$%@? popularne autko europejskie z segmentu b.

Tak jak ci wcześniej mówią - kupienie auta za 3k to koszt min. 6k w pierwszym roku używania. Nikt ci nei sprzeda auta świeżo po remoncie, tylko takie w którym jest coś grubszego do roboty.
mając mały budżet nie skupiaj się na konkretnym modelu.

@jasiek383: to jest najgorsza rada ever i jej nie słuchaj. Zawsze najlepiej skupić się na tym co Ci się podoba, obejrzeć kilka takich modeli i je porównać, zamiast łazić jak janusz debil i cmokać na co chwila inne auto. Wybór takich popularnych modeli jest ogromny, więc nie ma potrzeby przeglądać we wszystkim bo to tylko marnowanie czasu, nawet w autach za 5000zł.
@bartman28: taka prawda, koleś ma 3k z osiemnastki a nie z roboty, a paliwo się kupuje dosyć regularnie, to samo z ubezpieczeniem, nie to, że raz zapłaci i ma z głowy, co pół roku/rok w zależności jak sobie rozłoży musi wyskoczyć z kaski. Opony też się zużywają, klocki, srocki, rozrządy srądy. Przecież to wszystko się robi co jakiś czas, dosyć regularnie a nie, że kupi raz i hulaj dusza, wodą z
@pan-bartolomeu-dias: tak, jak zrobił prawko to musi jeździć, pytanie czy musi jeździć swoim samochodem, czy może np. pożyczać od rodziców/znajomych i sobie ćwiczyć co jakiś czas. 18-latek, który ma 3k z osiemnastki czyli jednorazowo wpadło mu trochę kasy nie utrzyma samochodu. Chyba, że pójdzie do roboty i będzie miał na całą resztę. Chyba, że mu rodzice będą dawali co chwila na wszystko związane z tym samochodem. Tylko jaki wtedy jest sens
@jasiek383 kupujesz swojego pierwszego gruza, cóż za magiczna chwila. Uświadomisz sobie niedługo, że żadnego obiektu jeszcze nigdy tak nie kochałeś i nienawidziłeś jednocześnie. Ależ mnie feelsy wzięły ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bellazi: może rodzice mają automat albo drogi samochód i bardziej się opłaca kupić tani samochód niż ryzykować utratę zniżek na ubezpieczenie przy stłuczce. Jeśli rodzice mogą się dokładać do utrzymania samochodu to nie widzę problemu. A własny zapewnia większą niezależność, może będzie chciał wziąć dziewczynę na weekend nad jezioro a rodzice potrzebują samochodu? Zresztą w wielu przypadkach drugi samochód nie zaszkodzi, np. jeśli ojciec wziął samochód do pracy to drugim można
@jasiek383: ogolnie nie polecam, mialem 1.6. Przede wszystkim jezeli zdecydujesz sie na zakup to zmień miejsce ECU, lubi sie #!$%@? a jego naprawa kosztuje 600zl. I straszny zamku, a malo nie pali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jasiek383: kupowałem stilo 3 lata temu jako pierwsze auto. Z tego co pamiętam jak robiłem research, benzyniaki 1.6 są bardzo awaryjne.

Ja wiedziony opiniami na różnych forach kupiłem pancerne 1.9 jtd (diesel) z 2003 roku i musze przyznać że się nie zawiodłem. Z silnikiem przez 3 lata nie było żadnego problemu. Natomiast przygotuj się na sporo pomniejszych problemów z elektryką.