Wpis z mikrobloga

K---a.
Nie wiedziałam ze zatrudniając babę będę musiała uczyć 30 letnia kretynke jak się pisze maile.
Do tego co zrobić z idiotka, ktirej zwracam uwagę na błędy ortograficzne, interpunkcyjne a ona robi je dalej?
Dlaczego ludzie to tacy debile?
#januszex #pracbaza #zalesie
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BBQx: No kurde to jest tragedia. Całą szkołę miałem kosę z nauczycielami od polskiego, nie lubiłem i byłem średni z tego przedmiotu. Zdarza mi się zastanawiać jak napisać dane słowo częściej niż przeciętnej osobie a przynajmniej tak mi się wydawało. Coraz częściej zauważam, że ludzie - też ci wykształceni, na stanowiskach- nie potrafią pisać. Ani jeśli chodzi o ortografię ani o styl wypowiedzi. Nie jestem jakimś "gramar nazi" no ale
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Święta prawda. Ja zawsze byłem na bakier z ortografia. Cale gimnazjum i technikum, pały za dyktanda i inne zadania(za dużo błędów ortograficznych). Aczkolwiek gdy w moim życiu odkryłem taki wynalazek jak korekta w Wordzie/Outlooku i nauczyłem się tego używać(czytaj zastanawiać się czemu dany tekst jest na czerwono)to nie potrafię teraz zdzierżyć gdy widzę, ze ktoś wysyła oficjalnego maila w którym pisze o tym ”że pomorze nam wszystkim”. Toż to
  • Odpowiedz
@BBQx: Ja miałem do czynienia z Panią, która odpisywała na zapytania rzeczników, wezwania przedsądowe itp. kilkoma długimi, wielokrotnie złożonymi zdaniami. Przy tym używała skrótów stworzonych jedynie wewnątrz firmy w której pracowała, które nie były znane nikomu spoza środowiska. Fajnie to się musiało czytać osobom z zewnątrz bez legendy wyjaśniającej skróty xD
  • Odpowiedz
@BBQx: Akurat w pierwszym poście wspominałeś o ortografii i dlatego o tym napisałem no ale to też się tyczy "netetykiety". Ortografia w programie który sprawdza błędy, brak zwrotów grzecznościowych, nieumiejętność wypowiadania się i pisania dłuższych tekstów to wszystko są oznaki takiego ogólnego braku ogarnięcia albo zwyczajnie olewki i lenistwa...
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam A propos innych błędów na klawiaturze i w piśmie ręcznymi to jednym ze sposobów radzenia sobie z dysleksją może być nauczenie się pisania bezwzrokowego, bo wtedy pamięć mięśniowa steruje. Na razie wstępne badania były na ten temat, ale już pokazują że coś może w tym być, bo inny proces jest angażowany w przekładanie słów na ekran.
  • Odpowiedz