Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że główni obrońcy płodów sami dzieci nie mają; patrz Karakan albo Pawłowicz.


@Rabke: Cóż za przenikliwość.

Kto by się tam przejmował Kają Godek, Bosakiem czy choćby panią magister Julią Przyłębską. Z dwóch autorów wniosku do TK jeden bezdzietny, ale drugi już dzieciaty.

Ale mądrzejsze o tym nie wspominać. Udało się dopasować przykłady pod tezę? Udało! Pora na CSa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpowiadam; Kaja Smrodek to ma tyle do powiedzenia co BoSSuk i Przyłębska, nic.

Sprawa poszła dzięki Karakanowi. Gdyby się nie zgodził sprawy by nie było


@Rabke: Ale już dla pani Pawłowicz miejsce w twoim panteonie "obrońców płodów" się znalazło. Wcale nie dlatego, że pasowała do ukutej na szybko teorii. Z pewnością był lepszy powód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Probz:
We wczesnym chrześcijaństwie podważanie niewolnictwa i głoszenie że ludzie są sobie równi (w tym niewolnicy) - za to była automatyczna ekskomunika.

Tu zastanawiam się, czy to kwestia kiepsko dobranych argumentów (w końcu Tradycja Kościoła jest pro-niewolnicza), czy raczej to przejaw głębokiej ironii...
@bartolomis
Usankcjonowanie niewolnictwa

NOWY TESTAMENT
1 List św. Piotra, 2, 18

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 19 To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. 20 Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. 21 Do tego bowiem jesteście
@srogie_ciasteczko: fajne masz ego, orbituje wokół ziemi ( )
A przypowieść o bogaczu i łazarzu znasz? W tym liście nie ma zdania będącego USANKCJONOWANIEM niewolnictwa, jest tylko konkretny przykład łazarzy ówczesnych czasów.
W starożytności a nawet w twojej ukochanej Europie zachodniej nie tak dawno temu właściciel mógł zabić swojego niewolnika i nikogo to nie obchodziło, także zdanie "winien być surowo ukarany" było ciężkim szokiem dla ówczesnego
@bartolomis brawo, właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem, że będziesz się wił jak węgorz. W pierwszym zdaniu wycieczka osobista, następnie ani przez moment nie odniosłeś się do przytoczonych fragmentów, zrobiłeś fikołek, później następny i znowu wróciłeś do jakichś wycieczek osobistych.

I po co srasz, że nie miałem racji, jak nawet nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć? Jak nie wiesz co powiedzieć, to mądrzej jest zamilczeć.

Nie dość, że Biblia nie zabrania posiadania niewolników, to polecenia
@srogie_ciasteczko: zakończyłeś wpis wycieczką personalną to się do niej odniosłem, widzę, że moja diagnoza była trafna ( ͡ ͜ʖ ͡)
odpowiedziałem merytorycznie, ale wolałeś uczepić się odpowiedzi na twoje ataki personalne, cóż taka dola narcyza ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Biblia nie zabrania też porywania samolotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)