Wpis z mikrobloga

@bartolomis a czy Biblia jednocześnie mówi, że pasażerowie porwanego samolotu powinni całym sercem i szczerze usługiwać porywaczowi, bo bać to się pewno Boga, a nie porywacza? Do tego porywacz może ich nawet bić do śmierci, o ile nie umrą zbyt prędko? I nic złego się nie dzieje, bo po śmierci ich Bóg nagrodzi?

Tak jak Biblia mówi, że można robić z niewolnikami? Z LUDŹMI.

Teraz pewnie nawet nie odpowiesz na własny przykład
@bartolomis

1 List św. Piotra, 2, 18

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 19 To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. 20 Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. 21 Do tego bowiem jesteście powołani12

Ef (6, 5)
@bartolomis znowu fikołek. Czy ja mówiłem, że Biblia twierdzi, że to coś dobrego? Napisałem wyraźnie:

"niewolnictwo nie jest potępione w Biblii, a uznawane za normalne"

"Usankcjonowanie niewolnictwa"


Biblia wyraźnie daje do zrozumienia, że niewolnictwo jest normalną rzeczą, a niewolnik powinien być posłuszny właścicielowi.
@bartolomis jeżeli nie jest dosłownie napisane, że jest normalne, to znaczy, że tego nie ma? Dzięki, właśnie obaliłeś masę zasad chrześcijaństwa oraz nauk Kościoła!

Czy czyściec jest wspomniany w Biblii? Nie.
Czy dinozaury są wspomniane w Biblii? Nie.
Czy stworzenie innych planet i galaktyk jest wspomniane? Nie, czyli Bóg ich nie stworzył wg ciebie.

Biblia mówi, że niewolnik ma słychać swojego pana. Biblia nie mówi, że niewolnictwo jest złe. Nie mówi, żeby
@bartolomis

2 Mch 12,38-45;

Ktoś zrobił tak i tak. Nie dość, że nie ma czyśćca wspomnianego, to to, że ci ludzie tak zrobili, nie jest automatycznie potwierdzeniem, że mieli rację. Biblia wspomina też inne wierzenia i obyczaje. To znaczy, że one wszystkie też były prawdziwe? I inni bogowie?

Mt 12,31-32;

Przecież tu nic nie ma o czyśćcu NAWET POŚREDNIO.

Mk 3:29;

To samo.

Łk 12:47-48;

Tu już w ogóle z dupy, niezwiązane
@bartolomis wykażesz, to znaczy skopiujesz to co ci klechy powiedziały, żeby uzasadnić swoje interesy?
Dawaj, nie zaszkodzi. Zawsze ciekawi wybiórcze czytania Biblii i jeszcze bardziej wybiórcza interpretacja u chrześcijan.

Niebo i piekło są wprost wspominane w Biblii tysiące razy. Czyściec nie jest wprost wspomniany ani razu. Naprawdę nie daje ci to nic do myślenia? I to, że kiedy uznali, że czyściec istnieje, od razu zaczęli pobierać za niego pieniądze?
@srogie_ciasteczko: żadne wybiórcze, zdanie proste i bez metafory w dwóch pierwszych przypadkach, u Łukasza faktycznie alegoria może przerastać umysły zamknięte na prawdę. Jeżeli wykażę związek pomiędzy Mt 12,31-32; Mk 3:29 a czyśćcem to napiszesz pod tagiem #bekazkatoli, że się myliłeś i o czyśćcu jest napisane w Biblii?
@bartolomis tak jak ty "przyznałeś", że Biblia sankcjonuje niewolnictwo, po tym jak ci to udowodniłem? Wklejaj te fikołki i nie zwlekaj.

Odpowiedz mi jeszcze na pytanie. Skoro niebo i piekło są wspominane w Biblii tysiące razy, to czemu czyściec miałby być ukrywany?