Wpis z mikrobloga

Mircy, czy ktos ma okna z salonu wychodzące na północ? Tak najlepiej byloby postawić dom(taras i balkon na elegancki widok bez sasiadow, dobry wjazd do garażu i wejscie) ale część ludzi daje #!$%@? o to i że tylko południe, część ze jeden pies. Jak to jest w waszej opinii Mireczki? Biorę 500zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡º ͜ʖ͡º) #budujzwykopem #budowadomu #budujedom #dom #budownictwo #okna
  • 16
Tak najlepiej byloby postawić dom(taras i balkon na elegancki widok bez sasiadow, dobry wjazd do garażu i wejscie) ale część ludzi daje #!$%@? o to i że tylko południe, część ze jeden pies. Jak to jest w waszej opinii Mireczki? Biorę 500zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kuriozal: dom ustawia się w taki sposób by jak najwięcej okien było skierowane na
@Kuriozal: Polecam robienie narożnego wschod-poludnie. Chcesz siedziec w cieniu idziesz na wschod, chcesz isc na sloneczko to idziesz na poludnie. Chyba ze nie lubisz slonca to rob od polnocy albo zbuduj piwnice :)
@Kuriozal: nie od północy. Pomijając jakieś kwestie słońca czy dogrzewania zima to nawet latem będziesz siedzieć w cieniu i po południu może się zimno robić. Mialem basen od północy o to był dramat nawet latem
@tomkowz: pytanie zatem czy wystarczy. Przeczytaj sobie gwarancje na drzwi, są tam dość specyficzne wymagania czasami. Proponuje jeszcze połączyć garaż z domem tak by na papierze było to jako całość w celu zmniejszenia wysokości podatku.
@ksiak: Z drzwiami to nie interesowałem się jeszcze jak gwarancja wygląda bo nic w sumie nie wybrałem sensownego, ale na pewno poczytam. A co do garażu, to dzięki za radę, ale u mnie to będzie wiata na zgłoszenie (do 50 m2) i z tego co czytam budynki bez fundamentu, w tym wiaty garażowe, szopki, kurniki i inne są zwolnione z podatku.