Wpis z mikrobloga

Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną stronę, z czego ok. połowa po dużym mieście. Zależy mi na tym, żeby auto było jak najtańsze w utrzymaniu, zarówno pod względem napraw jak i spalania (bardzo zależy mi na lpg). Skonfigurowałem sobie taką #dacia jak na obrazku.

Czy w tej cenie kupię coś lepszego, ale używanego? Czy ktoś kto w ogóle nie zna się na motoryzacji, nie trafi na minę, które będzie kosztować kilka tysięcy rocznie?

#motoryzacja #samochody
derton778 - Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną st...

źródło: comment_1612267935f2i2j8xwpoCi4w4xX7X6n2.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: jeżdżę 3 miesiące nową Sandero. Nie bierz foteli podgrzewanych, szkoda kasy. Szybko się nagrzewa środek.
  • Odpowiedz
nie w audi, tylko w VW za normalny przegląd, czyli olej, filtry, odgrzybianie.


@apee: o kurła. To ja myślałem, że ciężko za mały przegląd wejść powyżej 600 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@derton778: Ja kupiłem za mniej niż 3 tyś honde civic i poza eksploatacją kompletnie nic przy niej nie robię, nawet oleju nie dolewam o_0. Ma nawet klime!
To się nazywa tania eksploatacja.
  • Odpowiedz
@derton778: osoby ktore sie wypowiadają nie widzieli chyba nowego modelu daci ktory jest ogromnym skokiem na przód wzgledem poprzedniej generacji. plyta podlogowa z clio, wiekszy bagażnik, lepsze proporcje, lepsze materialy, super design, te same silniki co w renault, czy nissanie. Czy specjalisci wiedzą ze np. ten sam silnik co w daci 1.5dci jest montowany rowniez w mercedesie? kazdy pozjadał rozumy a ja polecam jazde próbną.
kucma19 - @derton778: osoby ktore sie wypowiadają nie widzieli chyba nowego modelu da...
  • Odpowiedz
@kucma19: to że 1.5dci jest w mercu ani mu nie dodaje ani nie odejmuje trwałości to jest jednostką renault, tak samo jak 1.3 który też jest w mercach i renowkach np. capturze :). Co do Sandero to w wersji stepway wygląd jest super. Szczerze mówiąc bardziej mi podchodzi niż taki captur czy stonic. Wnętrze też bardzo ok, fajne zegary i design. Super byłoby mieć podobnie nakreślone auto ale z poziomem
  • Odpowiedz
@derton778 kup dacie , nie słuchaj #!$%@? ludzi. Rynek samochodów używanych w Polsce to patologia. Dacia po tym faceliftingowi wygląda mega dobrze , obejrzyj sobie testy na YouTube większość wypowiada się pozytywnie .

Sam mam kilka samochód między innymi dacie która kupiłem 5 lat temu i jest bezawaranyje . 80 tyś przejechane oprócz standardowych wymian oleju i raz klocków nic się nie dzieje . Każdy #!$%@? że dacie to gówno a
  • Odpowiedz
@derton778 na takie małe przebiegi,to bym chyba zmniejszył budżet, gdzieś do 40k, przeciez za to można mieć zajebiste auto kilku letnie,nie masz innych wydatków,ciekawej opcji inwestycji? Zawsze 20k do przodu,a za dużo się w nim nie nasiedzisz ;) ,chyba,ze juz na prawdę nie masz co robić z kasa xD
  • Odpowiedz
@Voilaszek: Do takiej jazdy jak OP to Fiat Tipo to jest idealna opcja, na LPG jeździsz za turbo tanie pieniądze, części tanie, ogólnie w swojej cenie imho nie ma konkurencji dla zwykłego zjadacza chleba
  • Odpowiedz
Czy auta, którym chcesz się pokazać, utrzeć nosa sąsiadowi, czy byle jeździło które 5 dni w tygodniu będzie Cię bezproblemowo woziło do pracy.


@papasmerf3737: Ale o możliwości kupna samochodu w salonie dla przyjemności posiadania nowego fajnego auta już nie pomyślałeś? Tylko zawiść bądź oszczędność, nieźle panie Polak i w dodatku ile plusów xD
  • Odpowiedz
@Adass: Gdybyś jeszcze raz przeczytał pytanie OPa, zauważył byś że nie pyta o "fajne nowe auto którym będzie się miło jeździło", tylko o samochód do którego nie będzie dokładał. Odradziłem dacie, pokazałem kilka tańszych modeli, i zawsze jestem dostępny na PW jeśli będzie miał dodatkowe pytania.
  • Odpowiedz