Wpis z mikrobloga

a u mnie brak :o do keidy trzeba zaplacic ?


@Micros: Do końca kwietnia. Zaczynam zbierać już na podatek, tzn. opłatę za życie w tym wspaniałym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy jest jakakolwiek partia, która chce znieść ten haracz?


@Bupa_Diskupa: A dlaczego miałaby znosić? Zysk powinien być opodatkowany. W USA płacisz 37% jeśli sprzedasz akcje mniej niż w rok po nabyciu.
  • Odpowiedz
Wtedy zyski wliczane są do twojego rocznego dochodu i opodatkowane w zależności od progu - od 0 do 20%.


@rzep: To niech chociaż tak zrobią. Żeby strata z giełdy się np. kompensowała z podatkiem z pracy. Żeby można było odliczyć darowizny i wpłaty na IKZE
  • Odpowiedz
@rzep: To tylko takie narzekanie, że czuję się dymany na każdym kroku. Pieniądze, które zarobiłem ciężką pracą i po potrąceniu niemałych podatków zainwestowałem i od zysków z tych inwestycji znowu muszę płacić, choć łatwo nie było. Każdego roku po otwarciu PIT-u włącza mi się Korwin i mam kaca, mimo że nic nie piłem. Kara za zaradność
  • Odpowiedz
To niech chociaż tak zrobią. Żeby strata z giełdy się np. kompensowała z podatkiem z pracy. Żeby można było odliczyć darowizny i wpłaty na IKZE


@Kuklak: No ale przecież tak jest. Jak wypełniasz PITa to podliczane są wszystkie dochody i ew. odliczenia.
  • Odpowiedz
Pieniądze, które zarobiłem ciężką pracą i po potrąceniu niemałych podatków zainwestowałem i od zysków z tych inwestycji znowu muszę płacić, choć łatwo nie było.


@Bupa_Diskupa: Rozumiem, nikt nie lubi płacić podatków, szczególnie na państwo z kartonu.

ALE podatki w Polsce za zyski z inwestycji nie są wysokie. A sytuacja, w której milioner może zarabiać na giełdzie i nie płacić grosza podatku a Pani Krysia na kasie #!$%@? za 2000zł i od
  • Odpowiedz
@rzep: Przynajmniej jest to najbardziej sprawiedliwy podatek w tym kraju, bo bez względu na to czy masz 23 czy 73 lata i nieważne ile zarabiasz na co dzień i ile zarobiłeś na tej giełdzie, zawsze jest to 19%. Choć za każdym rzem boli przy robieniu przelewu do skarbówki
  • Odpowiedz
A sytuacja, w której milioner może zarabiać na giełdzie i nie płacić grosza podatku a Pani Krysia na kasie #!$%@? za 2000zł i od tego płaci podatki jest nieuczciwa.


@rzep: Przecież milioner nie będzie płacił podatku od zysków z giełdy. Wszystko ma zoptymalizowane.

Jestem za niskimi podatkami, ale podatki muszą być sprawiedliwe - więc skoro jeden rodzaj zysku jest opodatkowany, to inny też powinien.

Jaka jest kwota wolna od podatku dla
  • Odpowiedz
@Kuklak: Będzie. Ja się w pełni zgadzam, że optymalizacja istnieje, ale niepłacenie podatków nie jest wcale takie łatwe i nie jest tak, że można to zbić do zera.

Polska jest krajem, gdzie ten podatek jest jednym z niższych.
  • Odpowiedz
@Kuklak wg mnie w podatku od zysków kapitałowych powinna być jakaś kwota wolna, żeby ciułanie drobniaków na lokatach albo giełdzie było bardziej oplacalne
  • Odpowiedz