Wpis z mikrobloga

wg mnie w podatku od zysków kapitałowych powinna być jakaś kwota wolna, żeby ciułanie drobniaków na lokatach albo giełdzie było bardziej oplacalne


@19karol90: Dla ciułacza najlepiej otworzyć IKE albo IKZE - wtedy nie płaci od zysków podatków, chyba, że wyciągnie przed emeryturą a to i tak tylko od łącznego zysku.
  • Odpowiedz
No ale przecież tak jest. Jak wypełniasz PITa to podliczane są wszystkie dochody i ew. odliczenia.


@rzep: Co Ty wygadujesz, zyski kapitałowe sa rozliczane innym PITem, więc straty z giełdy nie obniżają dochodu z umowy o pracę, który jest opodatkowany standardowym PITem.
  • Odpowiedz
Co Ty wygadujesz, zyski kapitałowe sa rozliczane innym PITem, więc straty z giełdy nie obniżają dochodu z umowy o pracę, który jest opodatkowany standardowym PITem.


@wilku88: Masz rację. Sorry, robi mi to księgowa zawsze, nie zwróciłem uwagi.
  • Odpowiedz
podatki od dochodów.


@fegwegw: Jeśli jeden rodzaj dochodów jest opodatkowany, to inne również powinny być.

Jak ktoś zlikwiduje podatki od dochodów w ogóle (i budżet będzie się spinać) to proszę bardzo, niech likwiduje również od zysków z giełdy.
  • Odpowiedz
Jeśli jeden rodzaj dochodów jest opodatkowany, to inne również powinny być.


@rzep: nie staram się nawet zrozumieć logiki stojącej za tym wysrywem.
  • Odpowiedz
nie staram się nawet zrozumieć logiki stojącej za tym wysrywem.


@fegwegw: Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tak prostych rzeczy, to dyskusja z tobą nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@fegwegw: Są proste w głowie każdej myślącej osoby. Taki ze mnie komuch, że gram na giełdzie i nie mam problemu z płaceniem podatku od zysków.
  • Odpowiedz