Wpis z mikrobloga

Stało się, podłączyli światłowód. Modem to Funbox 3.0.
W co polecacie do rozszerzenia zasięgu WiFi? Wzmacniacz w gniazdko? Jakiś konkretny model na dwie sieci?
Router na dole na ścianie w ostatnim pomieszczeniu zasięg 25% i prędkość 60/100 Mb/s zależnie od metr w lewo, metr w prawo. Prędkość na dole 270/300 Mb/s
Z miejsca gdzie bym zainstalował wzmacniacz jest max 6m w każdą stronę, więc myślę że taki w gniazdko wystarczy - chyba że się mylę.
#funbox #orange #orangeswiatlowod #wifi #wzmacniaczwifi #router
  • 5
@WiewiurPL: "wzmacniacz" powiela sieć, tworząc swoją własną. Skutek jest taki, że masz większy bałagan w powietrzu i nawet przy idealnych warunkach jedynie połowę dostępnej prędkości. Wzmacniacze wifi, repeater itp to zło, nie używaj jeśli naprawdę nie musisz. W Funboxie jest bardzo słabe wifi, wyłącz je w ogóle, a postaw swój accesspoint. Albo dwa, oba dołączone do funboxa przewodem.
@WiewiurPL: Mozesz tez kupic drugi router bezprzewodowy i ustawic w nim access point mode, polaczyc kablem lub jesli go nie ma zrobic tutaj zgodnie z opisem. Sam mam tak zrobione, jeden router na kazde pietro.
A ty moze po prostu nie masz podzielonej sieci i masz takie slabe parametry na 2,4 ghz? Podziel sieci na 2,4 i 5, lacz sie zawsze z 5ghz.
Wzmacniacz nie "wzmacnia" sieci.
@Jarek_P: @krzywy_kanister: tak czułem, że magia wzmacniacza jest tylko magią i nie jest to dobre rozwiązanie.
Nie mam jak połączyć góry z dołem kablem w tej chwili - dlatego właśnie światłowód został na dole.
Z tego co zrozumiałem najłatwiej będzie nie korzystać z routery Funbox a podłączyć do niego inny router z dobrymi antenami WiFi.
Czy któryś z tych będzie ok? Są to najczęściej kupowane na allegro. Czytałem też jakieś
@WiewiurPL: Pilnuj zeby router mial porty gigabitowe i wifi w ac, mercusys na porty 100mbs czyli wiecej niz 100mbs nie wyciagniesz, musialbys jakiegos mercusysa z portami gigabitowymi szukac. TP-Link juz ma porty gigowe jednak wifi jednak ma gorsze anteny wifi niz w Funboxie, TP-Link ma wifi 2x2 (zobacz po parametrach pokazuje 800 mbs czyli realnie uzyskasz moze polowe tej wartosci obok routera, pewnie mniej), Funbox ma 4x4 czyli 600-800mbs obok routera