Wpis z mikrobloga

ja to nie rozumiem dlaczego Wy sie trzymacie jakis formularzy zwrotow danego sklepu i ich tresci, ktora rzekomo trzeba wypelniac to raz. ja wypelniam zawsze formularz zwrotu dostepny jako przykladowy formularz zwrotu na allegro (uwazam go za najprzyjazniejszy do wypelnienia) a nie jakis formularz konkretnego sklepu. dwa: nie rozumiem zniecierpliwienia. masz 14 dni na powiadomienie o odstapieniu od umowy i 14 dni na zwrot towaru.
wobec czego wysylasz towar na swoj koszt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wojtek1989PL: "wzywasz jednoczenie o zwrot kosztow odeslania towaru wskazujac potwierdzenie oplacenia zwrotu"
A nie jest tak, że koszt zwrotu pokrywa zwracający?
@urus: nie pamietam juz czy dostawa byla wyszczegolniona na fakturze w neonet czy byla darmowa. jezeli byla darmowa to maja prawo mi nie zwracac kosztow zwrotu/odeslania towaru do nich ale zawsze tak dzialam, chyba jeszcze nikt mi nie odmowil zwrotu kosztow :)
nie ma co sie nakrecac i wydzwaniac na infolinie, sklepy w takich sytuacjach - ,,dania ciala,, dzialaja troche jak firmy ubezpieczeniowe i patrza na co moga sobie pozwolic z
@Mazurskimazur: pakujesz co zwracasz i zalaczasz conajmniej odstapienie od umowy (ze wskazankem podstawy prawnej) zawierajace dane sprzedawcy, dane konsumenta, wyszczegolnienie co zwracasz, kiedy kupiles, kiedy dostales + dane do zwrotu srodkow oraz dokument potwierdzajacy zakup. wysylasz to na adres zwrotow podany w regulaminie sklepu lub na adres sprzedawcy z faktury. tego samego dnia wysylasz e-mail do sklepu z informacja ze odstepujesz od umowy (zalaczasz najlepiej skan/zdjecie wypelnionego formularza) i podsylasz nr