Wpis z mikrobloga

  • 243
Znowu widziałem jakiegoś idiotę który na S8 jechał pod prąd ;/

Jestem za tym by wprowadzić tzw.
"wykroczenie niewybaczalne" - automatyczne odebranie prawka, za naruszenie niektórych przepisów.

- jazda pod prąd (ale nie mówię tutaj o jednokierunkowych, choć pewnie tak skonstruowaliby to prawo xD)
- wyprzedzanie na trzeciego. (Wybaczcie, ale no #!$%@? nie ma miejsca to nie wyprzedzasz. Nie widzisz do końca? Nie wyprzedzasz. Nie jesteś pewien? Nie wyprzedzasz)
- agresja drogowa (automatyczny out.)

Coś jeszcze do listy?

#prawojazdy #kierowcy
  • 55
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jerry664: poproszę źródło twoich refleksji w porównaniu do tracenia refleksu od 50 roku życia, bo wydaje mi się że od 20 roku życia tracimy troszkę refleksu jakieś milisekundy a dopiero gdzieś od 40 roku życia pewnie ten refleks maleje i to widać
@hns-: nie wiem skad takie wnioski. znam przepisy, jesli przekraczam dozwolona predkosc to swiadomie, wiem ze moze mnie spotkac za to kara w postaci mandatu i punktow i sie nie plaszcze przed policjantem tylko biore mandat i jade dalej. uwazam jednak, ze przekraczanie o 50km dozwolonej predkosci jest niebezpieczne, nawet w niezabudowanym i za to powinna byc dotkliwsza kara niz punkty i mandat
"wykroczenie niewybaczalne" - automatyczne odebranie prawka, za naruszenie niektórych przepisów.


@bkwas: ja bym to rozszerzył na listę wykroczeń, po których dożywotnio tracisz uprawnienia
dla Ciebie rozsądną granicą jest przekroczenie o 20km/h, dla kogoś innego o 50km/h


@hns-: i dlatego policja kara mniej tych co przekraczaja o 20 a bardziej tych co przekraczaja o 50. nie mowie, ze przekroczenie o 20 nie stwarza zagrozenia, ale przekroczenie o 50 stwarza duzo wieksze. zmniejsza czas reakcji, wydluza droge hamowania
@Dalamar: bez przesady, duzo wygodniej i sprawniej sie manerwuje jedna reka, podczas parkowania czy wyjezdzania z parkingu - oczywiscie nie mowie o jakichs turbo zasniezonych czy zabloconych terenach