Wpis z mikrobloga

  • 243
Znowu widziałem jakiegoś idiotę który na S8 jechał pod prąd ;/

Jestem za tym by wprowadzić tzw.
"wykroczenie niewybaczalne" - automatyczne odebranie prawka, za naruszenie niektórych przepisów.

- jazda pod prąd (ale nie mówię tutaj o jednokierunkowych, choć pewnie tak skonstruowaliby to prawo xD)
- wyprzedzanie na trzeciego. (Wybaczcie, ale no #!$%@? nie ma miejsca to nie wyprzedzasz. Nie widzisz do końca? Nie wyprzedzasz. Nie jesteś pewien? Nie wyprzedzasz)
- agresja drogowa (automatyczny out.)

Coś jeszcze do listy?

#prawojazdy #kierowcy
  • 55
  • Odpowiedz
- wyprzedzanie na trzeciego. (Wybaczcie, ale no #!$%@? nie ma miejsca to nie wyprzedzasz. Nie widzisz do końca? Nie wyprzedzasz. Nie jesteś pewien? Nie wyprzedzasz)


@bkwas: tu bym polemizował, bo kilka razy zdarzało mi się wyprzedzać na trzeciego, w momencie kiedy wyprzedzałem sznur aut i ktoś uznał że też zacznie wyprzedzać bez patrzenia w lusterko

Nie wiem natomiast co do wyprzedzania na 3 ma twój dopisek o tym że nie
  • Odpowiedz
@ElCidX: to by miało w sumie sens, bo kiedyś widziałem jakiegoś łba co zdefiniował wyprzedzanie na trzeciego jako manewr w którym osoba z przeciwległego pasa musi zjechać na pobocze żeby uniknąć wypadku xD

ale myślałem że to jednostkowy przypadek był, a nie że ludzie tak myślą
  • Odpowiedz
  • 35
@bkwas podjezdzanie pod dupę na autostradzie. Zabierałabym prawko do trzeciego pokolenia do przodu bo brak wyobraźni i głupota bywają dziedziczne + środowisko wychowania.
  • Odpowiedz
- wyprzedzanie na trzeciego. (Wybaczcie, ale no #!$%@? nie ma miejsca to nie wyprzedzasz. Nie widzisz do końca? Nie wyprzedzasz. Nie jesteś pewien? Nie wyprzedzasz)


@bkwas: W ogóle wyprzedzanie, kiedy nie ma miejsca na wyprzedzanie.
  • Odpowiedz
@niechswiatplonie: imo za 50 ktore jest obecnie jest ok ale przydaloby sie tez w niezabudowanym. sama staram sie nie jezdzic wiecej niz 20km/h ponad limit i duzo osdob tak jezdzi z tego co widze, ale ponad 50 to juz przegiecie moim zdaniem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@bkwas: wyprzedzenie na pasach, niezatrzymanie się przed pasami, mimo że samochód poruszający się pasem ruchu obok się zatrzymał, celowe nieunikanie kolizji drogowych w sytuacji pierwszeństwa żeby wrzucić filmik na stopchama
  • Odpowiedz
automatyczne odebranie prawka


@bkwas: taaa, bo to rozwieże problem. Jedyna rzecz, jaka pomoże na takie rzeczy to ordynarny wpie%dol: normalnie trzeba delikwenta przywiązać do słupa i napie%dalać nahajką póki nie straci przytomności.
  • Odpowiedz
@bkwas: Moje propozycje:
- Bezwzględny zakaz wyprzedzania
- Odbieranie prawa jazdy osobom rudowłosym z urzędu
- Prawo jazdy ważne dopiero po 10-letniej udokumentowanej praktyce na taczce
  • Odpowiedz