Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru miesiącach oczekiwania na koniec budowy w końcu możemy się przenosić ()

Mordka mi się cieszy w sumie i #chwalesie bo rodzice mówili, że nic mi się w życiu nie uda.
Wiem, że ten dom to nic specjalnego jak na wykopowe standardy, ale mam tylko 24 lat więc cieszę się, że mam już coś swojego ʕʔ

#uk #nieruchomosci #dom #mamopatrz
Amiioy - Dzisiaj z chłopakiem odebraliśmy klucze do naszego pierwszego domu.
Po paru...

źródło: comment_1611855080bK0ilrfKFlj1VGdJiy5WZW.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amiioy: Zazdro, kwoty o których piszesz (zwłaszcza wkład własny) to jak za darmo. Chcę kupić mieszkanie w moich okolicach w Niemczech, wygląda to tak:
Koszt mieszkania, które obecnie wynajmuję: 330 000 EUR (76 metrów w 6-piętrowym bloku, miejscowość niecałe 15k mieszkańców ok. 10 km od Frankfurtu nad Menem)
Koszty okołozakupowe: 44 385,00 EUR (pośrednik 6%, podatek ok 5,5%, notariusz i księga wieczysta 1,5%)
Wymagany wkład własny: około 60 000 EUR
  • Odpowiedz
@Amiioy: Gratulacje, ciekawe czy timber frame?:) w szkocji podobno wiekszosc domow jest teraz tak robiona (z zewnetrzna warstwa cegiel.
B. duzo komentarzy, az mnie zdziwilo ale potem zauwazylem ze poszlo tez na pl grupy.
Trzeba przyznac ze dosc tanio macie tam w okolicach Glasgow, nawet porownujac do taniego Greater Manchester, do marudzacych ze dom maly, taki mozna kupic juz a £310k (1.5 mln zl), wiem ze strasznie drogo ale ten
kaktusak - @Amiioy: Gratulacje, ciekawe czy timber frame?:) w szkocji podobno wiekszo...

źródło: comment_1611912174LaB4DT22hGeGFnAJAxvlyT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Amiioy: wielkie gratupacje, domek przepiekny () ja mam nadzieje, ze korona mi nie spieprzy marzen bo tez w tym roku chcialam sensowna prace na etat w branzy znalezc i lapac kredyt na maly domek+kawalek gruntu dla koni, mam nadzieje, ze sie uda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaktusak: Tak , timber frame. Kierownik budowy stwierdził że inaczej domu mi teraz nikt nie wybuduje ¯\_(ツ)_/¯

Ugh Robroyston to trochę patologia i te domy strasznie wolno im idą - w innej okolicy by były droższe.

930£ na miesiąc to trochę sporo ale jak się zarabia więcej niż minimalna to powinno być ok.

@Vittel: też mam taką nadzieję! Jakbyś ogarnął ten dom i będziesz pamiętał to weź mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@liseknyc: Wszystkie koszty od początku są po połowie. Przed braniem kredytu nawet nie wiedziałam ile zarabia bo mnie to nie obchodziło.

1400 na miesiąc - 400 na depozyt - 350 wynajem mieszkania - 45 internet - 45 prąd - 20 ubezpieczenie kotów - 20 rata za tv - 50 opłata za telefon. Reszta na jedzenie i przyjemności :)
Gdybyś się założył o uciecie ręki to już byś jej nie miał.
  • Odpowiedz
@Amiioy trochę późno na gratulacje, ale gratuluję () ps. Mój syn jest po studiach prawniczych i na bezrobociu zarabia 3 takie domy w weekend ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kowixx: jeżeli uważasz coś takiego jak kredyt na dziesiątki lat, by kupić rzecz pierwszej potrzeby, jaką jest własne mieszkanie, za "coś normalnego", to gratuluję.
Całe społeczeństwo oparte na życiu na kredycie (mówię o Polsce), bo niemal nikogo nie stać na "małe kredyty" po większym wkładzie własnym. To jest chore, bo system jest chory. System, który już dawno przekonał ludzi takich jak ty, że to jest zupełnie normalne. A nie jest.
  • Odpowiedz
@Amiioy: Swiezo wybodowany? Ogarnij firme co zrobi Ci liste snagow, sprawdzi chate, bo mozesz sie zdziwic za jakis czas jak deweloper bedzie odmawial napraw dla powodow z dupu.
  • Odpowiedz
@Amiioy: Dzięki za wyliczenia procenty itd. Też mam 24 lata, a na koncie już odłożone 22k, dobrze wiedzieć co i jak bo właśnie też sam na dom odkładam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety jestem sam bez partnerki, ale chyba nie jest źle jak na ~4 lata odkładania.
  • Odpowiedz
@Amiioy Gratulacje :) Ja z żoną tez właśnie czekamy aż wybudują dom. Termin wyznaczony mamy na wrzesień ale coś czuję że będą mieli lekkie opóźnienie w budowie. Też właśnie 3 bed 90 metrów plus garaż, 305 000£ w Oxfordshire. No i jak na mój wiek 26 lat to uważam że też nieźle :D
  • Odpowiedz