Wpis z mikrobloga

Niezla beka z @rzep w odniesnieniu do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/55163995/zaczynam-sie-stresowac-%CA%96-gielda-gme/

Zastanawiam sie co musi czuc taki dzban, gdy zainwestowal swoje wlasne pieniadze w GameStop i nie dosc ze zostal okrzykniety przez ludzi Bidena jako 'alt-right' ktory celowo psuje gielde, to jeszcze przez administracje prezydenta ktorego tak wspieral, w ciagu kilku godzin stracil wiekszosc swojego zysku (jesli nie sprzedal w pore).

SEC, czyli Securities and Exchange comission zakazalo (sic!) sprzedazy akcji m.in. GameStop przez platformy popularne wsrod 'malych inwestorow' takie jak np. Robinhood.
https://cryptopotato.com/robinhood-ameritrade-halt-gme-trading-as-former-sec-chair-weighs-in/
Mielismy przed chwila piekny zjazd z prawie $400 za akcje GME do $132.

Gdyby nie ten zakaz, to akcje GME moglyby spokojnie poszybkowac jeszcze sporo do gory (moze i o rzad wielkosci).
Ale administracja Bidena dba zeby nie wzbogacil sie normalny czlowiek czy maly 'inwestor'. Bogacic sie moga tylko wielkie firmy a zwykli ludzie moga jedynie dokladac swoje pieniadze do gieldy.

Jak tam @rzep, dumy jestes ze swojego ulubionego prezydenta Bidena i jego najjasniejszej administracji?

#usa #gme #biden #demokraci #bekazlewactwa #gielda
Pobierz baidu - Niezla beka z @rzep w odniesnieniu do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/551639...
źródło: comment_1611852811W4WlD1RoGHzGZ51yvNbWx2.jpg
  • 76
Ludzie zatrudnieni przez Bidena. To dość oczywiste.


@rzep: To sie nazywa czyjs pracownik a nie czyjsc czlowiek.
Wyslalem ci ewidentne potwierdzenie tego ze tak "ludzie lewicy" a nie moze to nie ludzie lewicy bo nie sa 'zatrudnieni przez lewice', to ludzie popierajacy lewice i Bidena pisali to co mowilem to probujesz wyjsc z tego jakimis dziwnymi definicjami.

Przede wszystkim Biden nikogo nie zatrudnia. On jest urzednikiem, zatrudnionym przez USA i on
mi by było wstyd być tak zaoranym i dalej brnąć.


@Bomfastic @Katsukyun : tak, tak mnie zaoral ze az stracil na tym wiekszosc swojego zysku. Gdy mu pisalem ze juz jest pozamiatane to zaczal sie wymadrzac i wrzucac wysrywy z pseudo eksperckim jezykiem z tego co wyczytal na szybko z dropow. Cala jego ekspercka wiedza pochodzi z wrzutek ktore na szybko sobie wyczyta w roznych gownozrodlach.
Ja zrealizowalem swoje zyski na gorce,
@baidu: no nie zaczęła się, bo nie doszło do przymusowej realizacji pozycji i pewnie nie dojdzie. xD

Co nie zmienia faktu, że bzdury klepałeś srogie, bo żaden rząd w to nie ingerował. Brokerzy ograniczali ryzyko i hamowali ogromny ruch przy poszczególnych akcjach, więc w kosmos nie wystrzeliło, co w sumie wszędzie było wyjaśniane.
Co nie zmienia faktu, że bzdury klepałeś srogie,


@Silvervend: Tak, jedna z tych bzdur bylo ze sytuacja jest juz pozamiatana, prawda? Jak pisalem, ja zrealizowalem zysk na gorce. Eksperci jak ty czy rzep dzisiaj. Faktycznie bzdury klepalem.

bo żaden rząd w to nie ingerował. Brokerzy ograniczali ryzyko i hamowali ogromny ruch przy poszczególnych akcjach, więc w kosmos nie wystrzeliło, co w sumie wszędzie było wyjaśniane.


Poczekaj na przesluchania przed komisja senacka.
@baidu: ale ja nie mówiłem o tym, czy jest pozamiatana, czy nie, tylko że klepiesz mega bzdury o temacie, wciskając politykę tam, gdzie jej nie ma.

Nawet grosza nie wrzuciłem w GME, więc nawet nie miałem co realizować.
Nie znam się na giełdzie więc się nie wypowiadam w tym temacie. Nie chodziło mi nawet o tę kwestię, gdy pisałem, że cię zaorał.


@Katsukyun: To w czym mnie zaoral w takim razie? Juz wiemy ze jesli chodzi o jego wymadrzanie o gieldzie to te wysrywy byly gowno warte. Zatem w czym Twoim zdaniem mnie zaorial? Na razie to jego 'lewicowe' poglady sa orane na grupie WSB z ktorej czerpie on
@baidu: A czy on jest lewakiem z USA? xD No nie. Chodziło mi o to:

Zastanawiam sie co musi czuc taki dzban, gdy zainwestowal swoje wlasne pieniadze w GameStop i nie dosc ze zostal okrzykniety przez ludzi Bidena jako 'alt-right'
xD No nie. Chodziło mi o to:


@Katsukyun: Zaraz, w sensie tym mnie 'zaoral'?

Podalem mu linka do wypowiedzi redaktora naczelnego CNN, ktory w ten wlasnie sposob opisywal ludzi inwestujacych w GME. Napisal o nich ze sa trumpisatami.
Dodatkowo w Washington Post (niestety artyul platny), dziennikarz lewicowy uzyl wprost okreslenia 'alt-right' opiusujac grupe WSB i ludzi grajacych na SS na GME.

Jak juz pisalem uzylem okreslenia 'ludzie Bidena' tak jak uzywaja
Jak juz pisalem uzylem okreslenia 'ludzie Bidena' tak jak uzywaja tego normalni ludzie. On zaczal wchodzi w jakies wybiegi z definicja tego slowa ale tak jak np. Patryk Jaki jest nazywany czlowkiem Ziobry pomimo tego ze on go nie 'zatrudnia', tak samo ogolnie normalnie w mowie czy nawet litaraturze i sztuce uzywa sie okreslenia 'nasz czlowiek' (vide seriale, ksiazki, filmy). To byl po prostu jego glupi wybieg zeby przyczepic sie slowka.


@
@Katsukyun:

Ok, czyli jednym slowem wedlug Ciebie uzylem po prostu niewlasciwego sformulowania. Zamiast napisac 'ludzie popierajacy Bidena' napisalem skrotowo 'ludzie Bidena'. Moim zdaniem uzylem go poprawnie ale dziekuje za wytlmaczenie i szanuje twoj punkt widzenia. Uzycie przeze mnie niewlasciwego (Twoim zdaniem) sformulowania mozesz okreslac 'zaoraniem', chociaz wedlug mnie to jest na prawde nieistotny szczegol i jesli takie cos jest zaoraniem to co trzeci komentarz na wykopie jest zaoraniem.
Ogolny sens i
Dziwi mnie tez ze nigdy sie nie spotkales ze sofmulowaniem 'nasz czlowiek'.


@baidu: Chodzi mi o jego użycie w danym kontekście. Patryk Jaki i Ziobro z tego co wiem znają się prywatnie i są politycznymi przyjaciółmi więc jego użycie ma sens. Przy Bidenie niezbyt.
Chodzi mi o jego użycie w danym kontekście.


@Katsukyun: Wydaje mi sie ze Gazeta Wyborcza piszac o ludziach Ziobry w sadzie najwyzszym czy tvn piszac o ludziach Ziobry w KRS czy PAP piszac o ludziach Tuska w grupe przestepczej Nowaka, czy czy znow GW 'ludzie dudy w samorzadzie', uzyli go w dokladnie takim samym kontekscie co ja.
Na takiej samej zasadzie jak np. Kurski jest czlowkiem kaczynskiego w TVP, Chris jest
@baidu: To nadal inne sytuacje. TVP to tuba propagandowa PiSu więc wszyscy jego pracownicy niejako muszą iść zgodnie z linią propagandową. Co do ludzi Ziobry się nie odniosę, bo nie wiem o kogo chodzi i nie wiem czy istnieją jakieś powiązania. Być może tak. Nadal uważam, że źle się nim posłużyłeś.