Wpis z mikrobloga

Życzę powodzenia żeby zarobić w tym biznesie jeśli można to tak nazwać ale polecam się pobawić jakimiś programami do modelowania 3d ,co ci przypasuje jest tego od groma w tym parę darmowych które są ponoć spoko ,ja używałem solidworks jak coś potrzebowałem ale jak chcesz zacząć to bym uderzył w jakieś freecada i był jakiś ziomek co do tego tutoriale robił na YT i można się sprawdzić kursy raczej bym odradzał praktyka
@maz00rskie_mleko: w druku 3d jestem samoukiem :D co do projektowania i rysowania to nie pomogę, bo akurat tym zajmuje się w pracy(no i na studiach miałem)
Jako kursy polecam wybrać sobie jedno środowisko pracy i robić tutoriale + samemu coś zacząć rysować.
Co do samego drukowania to do generowania kodu do drukarki używam Cury i PrusaSlicera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maz00rskie_mleko: teraz mam więcej czasu to mogę więcej napisać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tym "nie pomogę" chodziło, że ciężko komuś doradzić jaki soft wybrać, bo tego jest za dużo by ogarnąć. Każdy jest inny i ma inne możliwości.
Z darmowych jest podpowiadany wyżej Fusion,Freecad, OpenSCAD(tutaj model piszesz jak kod programu), blender(darmowy kombajn do rzeźbienia 3D), są też edytory i programy online.
Z płatnych są np solidworks, catia,