Wpis z mikrobloga

@Krupier: mogłabym, ale... nie używam wobec ludzi określeń w rodzaju ' chory psychicznie zamordysta' więc dla mnie to zdanie jest nieprawdziwe; no i praktyka pokazuje, że próba zmiana czyjegoś zdania jest orką na ugorze z góry skazaną na porażkę; może ktoś inny podejmie wyzwanie
( ͡° ͜ʖ ͡°) (jednak muszę dodać, że nie jestem zwolenniczką obostrzeń w takiej skali jakiej doświadczamy obecnie)
mogłabym, ale... nie używam wobec ludzi określeń w rodzaju ' chory psychicznie zamordysta'


@siedem_zyczen: ja generalnie też, ale to co się dzieje nie zasługuje już na kulturalne określenia.

no i praktyka pokazuje, że próba zmiana czyjegoś zdania jest orką na ugorze z góry skazaną na porażkę; może ktoś inny podejmie wyzwanie


@siedem_zyczen: ja jestem otwarty na dyskusję. Mam czas i sporo kawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czy ty sie dobrze czujesz? przeciez mamy w okolicach 35tys zgonow a nie 75 tys

@TomekABC123:

W ubiegłym roku zmarło w Polsce 486 147 osób. W latach 2016-2019 średnia roczna liczba zgonów wynosiła 403 767. Oznacza to, że w 2020 roku zmarło ponad 82 tys. osób więcej niż w poprzednich latach, wzrost był więc 20-procentowy.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus--w-pierwszych-dwoch-tygodniach-stycznia-zmarlo-33-proc--wiecej-osob-niz-rok-temu,artykul,75230587.html

Widzisz jest nawet więcej niż przypuszczałem. Od wiosny epidemiolodzy i naukowcy ostrzegali, że