Wpis z mikrobloga

#cokupic #renault #skoda #opel #hyundai #kia #motoryzacja #samochody
Witajcie. Co proponujecie i dlaczego w kwestii zakupu samochodu ?
Wymagania :

-BUDŻET około 25k
-WIEK : raczej nie starsze niż 10 lat
-CZAS UŻYTKOWANIA - raczej coś na dłużej 5++ lat.
-NADWOZIE : kombi/hatchback/cupe - raczej dowolne, w większości jazda z przodu.
-EKONOMIA : oszczędne/ opcja gazu rozważana
-MOC: minimum 100KM, ale bez pajacowania w stylu 200KM, silnik do 1.6-1.8 ?

Zastanawiam się nad Megane 3 (1.6 110KM albo 1.4T 130/140 KM) Astra J też silniki do tego +- półtora litra, KIA Ceed, Hyundai i20-i30; Skoda Fabia nowsza.

Generalnie wolę coś nowszego, mniejszego niż jakieś 15-20 letnie czy starsze ale w "bogatej wersji".
Podstawą jest budżet i koszty utrzymania- nie chcę za eksploatację/ części płacić kroci. Jeśli będzie inna niż wymieniana moc, pojemność, czy model to też rozważę.
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę posiadasz Meganki.


@Trusky92: nie, ja mam Lagunę, kumpel ma Megankę, a w rodzinie miałem i mam styczność z VAGiem. VAG z 1.6 MPI 102KM to fajna opcja, 2.0TDI 170KM to też fajna opcja w VAGu, ale na trasy i kierując się komfortem, zawsze wybiorę Renault.
  • Odpowiedz
@Zielony34: No to znaczy, że nie wiesz nic o motoryzacji. Laguna jeszcze na trasy, ale jeżeli chodzi o komfort to już raczej Citroen z francuzów, Renault nigdy w niczym nie błyszczał, po za tym, że Megane RS była najszybszym hot-hatchem przednionapędowym na Nurburgringu. VW > Renault w każdym aspekcie komfortu. Ja miałem różne auta w rodzinie, ale najeździłem się różnymi z komisów i jak teść przywoził, wiem o czym mówię.
  • Odpowiedz
@Zielony34: To podaj argumenty, z chęcią podyskutuję, bo na razie to masz w rodzinie 2 cipy na masce i wściekle bronisz, że twoje lepsze. Na start zacznę, waga zastosowanego wygłuszenia oraz materiały użyte w środku. Dawaj :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Trusky92 mam kumpla, kierownika w bardzo dużej firmie. Co 3 lata zmieniają mu auta. Jakieś 10 lat temu miał golfa, potem megane 3. Każdym zrobił że 150kkm. Zawsze wspomina megane jako auto dużo wygodniejsze od golfa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trusky92: pisze mi o cipach na masce Vaginiarz, co mu handlarzyna pozwolił klamki w golfie na placu polizać xD Weź w---------j, bo widzę, że jak ktoś nie ma plebejskiego gustu i nie sra pod siebie na widok VAGa, to wąs ci się rusza z oburzenia pod nosem.
  • Odpowiedz
@Zielony34: Ślinię to się na widok I30N, a nie tego golfa, kupiłem bo była okazja, ale tak, wąs to mi drży na widok G6 xD weź buraku nie dyskutuj z nikim, bo argumentów nie masz żadnych, a p--------z jakieś kocopoły. Ja miałem same auta kompaktowe w życiu i piszę z doświadczenia, a nie bo mam na podwórku cipę i dam się za nią pochlastać.
  • Odpowiedz
@Trusky92: c---a masz nie doświadczenie, tak samo, jak argumenty. Burak to cie palcem na wiejskiej dyskotece pod remizą w golfie zrobił. Pochlastać, to byś się dał germańskim chujem po migdałkach za Paasata. Widać po guście. Pojęcie to masz jak ślepy o kolorach.
  • Odpowiedz
Bo jest miękka może temu


@Trusky92: miękką faje to ty masz, skończ p-------ć peany na temat golfa. P--------z o gustach, a trzepiesz na widok znaczka VW na masce i próbujesz zakłamywać rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@AndrewJanushevic: Moim zdaniem, 25-30 z samochodem fajnym pod LPG, to jak pisałem:
UFO 1.8 140KM
Auris 1.6 - 132KM Valvematic [NIE VVT-i!!!]
Astra J 1.4T - 140KM - tutaj uczulam na skrzynię M32, poczytaj o jej problemach. Olej w skrzyni powinno się zmieniać co 50-70 tysięcy.
Avensis III 1.8 - 147KM, bo 2.0 nie znajdziesz, to prawie biały kruk. Przebiegiem się nie przejmuj. Widziałem kiedyś krajową 2.0 z przebiegiem 307. Te silniki robią drugie tyle bez żadnych problemów.
Accord VIII 2.0, bo 2.4
  • Odpowiedz