Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś programista GIS? Wtyczki, skrypty... moglibyście opowiedzieć co robicie w pracy, jakie umiejętności są Wam potrzebne? Mamy aktualnie na studiach moduł z programowania za pomocą pythona w gisie, chciałabym pogadać o tym jak to wygląda od strony zawodowej, gdzie jest zapotrzebowanie itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #python #gis #qgis #arcgis
  • 11
  • Odpowiedz
@anonimowa: Ja ci powiem tak.

Potrzebuję w firmie aplikacji GIS - i nijak nie mogę znaleźć firm które się tym zajmują. Może nie umiem szukać, ale nie ma takiego zwykłego rynku tworzenia aplikacji gis.
  • Odpowiedz
@graf_zero: Może źle zadałam pytanie więc dopowiem, generalnie chciałabym poznać co w branży GIS jest istotne z programowania, czy ono faktycznie jest przydatne i jak to koreluje z zarobkami. Niekoniecznie tworzyć aplikacje, możesz opowiedzieć co robisz w firmie?
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: dziekuję. :D

@anonimowa: Ja jestem użytkownikiem Gis, nie programistą.

Ale gdybym miał powiedzieć gdzie jest przyszłość to powiedziałbym że na połączeniu analizy przestrzennej z wielkimi zbiorami danych. I analiza z użyciem AI. Mówimy o np. codziennych danych satelitarnych.
  • Odpowiedz
@anonimowa: głównie chodzi o optymalizację zapytań geoprzestrzennych czyli silniki oracle spatial i postgis na postgresie plus popularny teraz geoserver. GIS mieli duże zbiory danych geoprzestrzennych jak źle to wszystko zaprojektujesz to zajedziesz serwer i bazy. To tak w skrócie, prawie trzy lata przy tym pracowałem.
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: o proszę, akurat Katowice blisko. Wiesz może czy są chętni przyjmować na praktyki do wyspecjalizowania się w tym? Studiuję akurat specjalność GIS na magisterskich, z programowania mam podstawy Pythona i SQL
  • Odpowiedz
@anonimowa: nie mam pojęcia bo od ponad dwóch lat nie mam z nimi kontaktu ale pamiętam że raczej firma przyjazna dla świeżaków, zawsze możesz jeszcze zerknąć na gis support z Lublina. Jeśli chodzi o technologie to do apek webowych to polecam open layers i postgres z nakładką postgis lub oracle spatial
  • Odpowiedz