Wpis z mikrobloga

Jakie były wasze samopoczucie przy zwiększeniu dawki?
Ja biorę deprilept, na razie (połowa leku na dobę), dzisiaj zwiększam dawkę do całego leku , lecz trochę mam obawy, nie wiem czy skutki uboczne będą bardziej odczuwalne czy nie..
Pierwsze 3 dni to była tragedia, ale już przy 4 dniu miałem wrażenie że ssri przestał działać
#ssri #nerwicalekowa #nerwica #antydepresanty
  • 9
  • Odpowiedz
Pierwsze 3 dni to była tragedia, ale już przy 4 dniu miałem wrażenie że ssri przestał działać

nawet nie zaczął jeszcze działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to leczniczo działa po paru tygodniach, a Ty nawet nie jesteś na normalnej dawce jeszcze.
na początku głównie masz skutki uboczne i tyle.

nie wiem czy skutki uboczne będą bardziej odczuwalne czy nie

nieco powinny.

Jakie były wasze samopoczucie przy zwiększeniu dawki?
  • Odpowiedz
@kris-krystian: ja przy zwiększeniu dawki escitalopramu z 5 na 10mg nie odczułem negatywnych skutków, było tylko lepiej. Kilka tygodni temu zwiększyłem z 10 na 15 mg i zaczynałem czuć się coraz gorzej fizycznie i psychicznie. Po 3 tygodniach uzgodniłem z lekarzem, żeby zmniejszyć do 10mg i wszystko wraca do normy. Będziesz miał wahania samopoczucia jeszcze przez jakiś czas. Nie zniechęcaj się, poczekał parę tygodni :-)
  • Odpowiedz
@10129: u mnie skutki uboczne były tylko na początku w pierwszych 3 dniach przy 5 mg.
Typu słabe zawroty głowy, lekkie zaburzenia widzenia i coś jakby większe ciśnienie w głowie + to że chyba spadło mi libido i problem z osiągnięciem orgazmu. Dzisiaj obudziłem się właśnie po pierwszej zwiększonej dawce na 10mg, spałem prawie 12 godzin brak bólu głowy, ale odczuwam ciężkość głowy, jak na razie nic po za tym. Chyba
  • Odpowiedz
@kris-krystian: co znaczy przestał działać? on nie zaczął działać jeszcze.
nie utożsamiaj skutków ubocznych z działaniem leczniczym.

dysfunkcje seksualne powinny się pogorszyć na większej dawce, tego można oczekiwać + to się powinno utrzymywać przez cały okres leczenia na jakimś stopniu, ale mniejszym niż na początkowych ~1-2 miesiącach.
  • Odpowiedz
@Kuntakintos: u mnie wychodzi na to że albo lek faktycznie jeszcze nie zaczął działać albo na mnie nie działa tak jak powinien. Nie czuje różnicy jak na razie że zwiększyłem dawkę. A lekarz powiedział abym przyjmował przed snem. Tyle że gdy wezmę ten lek nie chcę mi się spać i oglądam filmy.. Czuję takie lekkie kopnięcie w początkowej fazie przyjęcia leku ale odchodzi po godzinie czasu
  • Odpowiedz
@10129: Nie wiem czytam komentarze ludzi na różnych forach o ich skutkach ubocznych trwających bardzo długo i mocno od momentu pierwszych dawkę i może oczekiwałem tego to co oni odczuwali przy ssri i może dlatego mam wrażenie że lek na mnie nie działa, bo ja nic nie odczuwam. Będę czekał chociaż czuje ze jestem nie zbyt usatysfakcjonowany
  • Odpowiedz
@kris-krystian: powinieneś się cieszyć, że nie masz skutków ubocznych. Nie zniechęcaj się i odczekaj minimum miesiąc. Nie oczekuj raczej nagłej poprawy, to będzie delikatnie postępujący proces. Po pewnym czasie zorientujesz się, że jest dużo lepiej.
  • Odpowiedz
@Kuntakintos: oby było dużo lepiej. Bo te półtora roku było dla mnie udręką. Musiałem zrezygnować z pracy. Nie chciałem wychodzić do znajomych, dzięki czemu potraciłem większość z nich. Każda pomoc ode mnie dla innych była, jak przeprawa przez dżungle, nigdy nie wiedziałem co się za chwilę może stać. Raczej innych to śmieszy, ale dla mnie jednak jest to ciężkie.
A teraz drugi dzień na zwiększonej dawce leku i jestem mega senny,
  • Odpowiedz
A słuchajcie? Pytanie takie z czystej ciekawości. Czy to prawda że przy takich lekach nie można jeść sera żółtego czy jakiekolwiek sera?
Ja osobiście nie lubię sera i nie jem go, no chyba że mowa o serze tym co na pizzy czy w hamburgerze to czasem zamawiam sobie. Ale gdzieś przeczytałem czy usłyszałem właśnie że przy tych lekach, jedząc ser można nabawić się udaru mózgu czy coś w tym stylu. Powiedzcie jakie
  • Odpowiedz