Wpis z mikrobloga

Wiem, że to zabrzmi jak #bait ale baitem nie jest.

Randkuję od jakiegoś czasu wirtualnie tu i tam (tak, wiem - xD)
Nie szukam przygód, raczej czegoś stałego. Nie mam wymagań z kosmosu, nie szukam #chad z apartamentem w centrum

Tylko czy ze mną jest coś nie tak, że każdy facet jest ciamajdą życiową? xD
Poznaję kogoś, dobrze nam się rozmawia, przechodzimy na inne portale, dzwonimy do siebie. Nie ma uczucia, ale jest poczucie bliskości. Dowiaduję się, że mieszka z mamą, nie stać go na aparat cyfrowy za 2500 zł i ogólnie to nie ma samochodu ani nic xD na zdjęciach normalny facet, w rozmowie normalny gość, nie jakiś półgłupek. Czy serio wam #niebieskiepaski takie życie odpowiada? Dodam, że gość ma 28 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Inny zarzekał się, że ma samochód, wynajmuje pokój ale samochodem nie jeździ bo się zepsuł i naprawa wyniesie kilka tysięcy. Normalny facet w wieku 32 lat został pokonany finansowo przez kwotę kilku tysięcy złotych xD

Podobne sytuacje zdarzają się z każdym. Nie szukam milionera, ale czy serio nie ma już na tym świecie mężczyzn w wieku 25-35 lat z samochodem, oszczędnościami i mieszkaniem na kredyt? Lub kogoś, kto oszczędza na podstawy potrzebne w życiu?

Zanim zaczniecie wieszać na mnie psy, sama nie mam samochodu ani mieszkania. Mam oszczędności które pozwalają mi zakupić samochód i włożyć wkład własny w kredyt na jakieś mieszkanko.
Nie chcę sama podejmować takiej decyzji jak kredyt na mieszkanie, chciałabym poczekać kilka lat na tego "jedynego" i wspólnie podjąć taką decyzję ale nie jest mi dane :(

#zwiazki #rozowepaski #zwiazki #przemyslenia #randki #badoo #problemypierwszegoswiata #zalesie
  • 437
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: tak jak myślałem, nie masz o tym żadnego pojęcia. Czyli lepiej odkładać, gdzie materiały budowlane i robocizna rok rocznie skacze o 15 procent w górę, niż wziąć kredyt. 10 lat temu 200 metrowy dom pod klucz wybudowałbys za 400k. Dzisiaj potrzebujesz na to 1mln. Gdybyś wtedy wziął kredyt, oddałbyś bankowi może 110 procent tego co pożyczyłeś (jeśli kredyt byłby na 10 lat) i miałbyś dom za te 450 tys.
  • Odpowiedz
@Agatk: Hmmmmm teraz pytanie z jakiego miasta jesteś. Jeśli z małego miasteczka to mega dziwne, ale w dużych miastach to norma, zauważ, że samo ukończenie studiów do minimum 5 lat, potem pierwsze prace zdobywanie doświadczenia, spłacanie kredytów studenckich i dopiero w wieku 28 lat zaczyna powoli sytuacja się poprawiać, a to też przy sytuacji, że nigdzie nie podwinie się noga. Jeśli w międzyczasie taki facet chce też zainwestować w siebie,
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: iks de. Wiesz co to stan deweloperski? Plus wiesz co to jest kwota netto? ;) dodatkowo zdajesz sobie sprawę, że te wyliczenia zawsze są zaniżone o 30 procent, bo żeby trafić w miarę dobrze z ceną, trzeba byłoby robić kosztorys inwestorski i projekt wykonawczy, a w Polsce mało kto to robi, bo za sam projekt architektoniczny trzeba by było włożyć ok
30-40k zł netto? Chłopie, ty mi wyciągasz dane
  • Odpowiedz
@EN7MxSt7pdPB:

Złoto powinno stanowić w portfelu max 20-30 procent,


Store of value. Mówi Ci to coś? Bo oto tu chodzi. Tylko złoto dla osoby, która nie ogarnia. Co generalnie raz już napisałem tylko innymi słowami: "Jeśli się człowiek nie zna na inwestycjach to najlepiej tak jak opka w złoto".
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: nie będę z tobą dyskutował ;) może dlatego, że sam się zajmuję inwestowaniem od 5 lat i wiem, że środki należy dywersyfikować. Tematy budowy też znam z pierwszej ręki, bo - uwaga - właśnie jestem w trakcie budowy. A ty na czym podpierasz swoją wiedzę? Jak nie ogarniasz podstaw inwestycji, to wybierz na początek coś dla lamusów, np. Finansowa Fortece Marcina Iwucia. On w zrozumiały dla ciebie sposób wyjaśni
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: o wiele lepiej wziąć korzystny kredyt bo mieszkanie w dużym mieście rośnie na wartości. Może zdrożeć o 50k w czasie pół roku ;-) lepiej kupić od razu z dobrym kredytem niż czekać, zbierać, a nieruchomości w tym czasie drożeją..
  • Odpowiedz