Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę do 200-300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejś płaszczyźnie komfort Twojego życia/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Z góry przepraszam za tagi ale wiem że głównie tutaj znajdą się ludzie dbający o istotne życiowe sprawy.
Przy okazji zapraszam do dyskusji!

#inwestowanie #inwestycje #nieruchomosci #gielda #polska
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@masternodeBTC:
1. Bilet aglomeracyjny i cyk, samochód niepotrzebny
2. Słuchawki bezprzewodowe, żeby chillować rowniez w pracy lub podróży
3. Telefon, aplikacje i internet ale to oczywiste
4. Mały plecak rowerowy lub dla biegaczy
5. Termometr zewn/wewn, waga i miarka -
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: pihole na raspberry to adblock na poziomie sieci lokalnej - nie potrzeba wtedy adblocka na urządzeniach podpiętych do tej sieci. Kiedyś nawet działał na reklamy na YouTube na telewizory, ale niestety to już przeszłość :(
W sumie możesz na tym raspberry odpalić sobie cokolwiek albo napisać samemu w dowolnym języku programowania. Nie jestem programistą, a w pythonie napisałem sobie kilka fajnych rzeczy i podpiąłem mały ekranik, który mu pokazuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masternodeBTC:
Co do aplikacji nie licząc standardowych do maili i przegladania internetu?
1. Komunikacja: Rozklad-pkp, jakdojade.pl
2. Cwiczenia: Miesnie brzucha w 30 dni (rewelacja, juz po 15 byly widoczne efekty)
3. Spolecznosciowki: FB, insta, Wykop mobilny,
4. Inne: Allegro, apki od xiaomi, apki bankowe, apki do szybkiej i prostej edycji zdjęć i filmików, di.fm (radio, dużo muzyki elektronicznej), cals blacklist, soundhound, tlumacz, viking app (gsm), kalkulator, budzik
  • Odpowiedz
@masternodeBTC
1) zbadanie hormonów i leki/suplementy na ich wyrównanie - psychicznie jestem innym człowiekiem niż jeszcze kilka miesięcy temu
2) słuchawki bezprzewodowe z dobrym wyciszeniem - sprzątanie i gotowanie jest bardziej znośne podczas słuchania audiobooka
3) czytnik i pakiet w Legimi - dzięki temu w końcu zaczęłam czytać więcej i książki wybieram po tym co chcę teraz przeczytać, a nie co jest na promce
4) stepper - łatwiej mi się zmobilizować
  • Odpowiedz
@masternodeBTC:
Grammarly premium - świetny dodatek do przeglądarki sprawdzający naszą pisownię po angielsku. Wychwytuje błędy, których możemy być nieświadomi. Super przydatne w pracy, oduczyłem się nawyku sprawdzania maili tuż po ich wysłaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konto można kupić tanio na ebay.
  • Odpowiedz
@zazuzizizazuzaj niestety nie wiem jak to wygląda u mężczyzn, ale jak na szybko teraz sprawdziłam, to hormony też mają duży wpływ. Wygooglaj sobie gospodarka hormonalna u mężczyzn i zobacz czy masz jakieś objawy. Jeżeli denerwujesz się rzeczami, którymi nie powinieneś, masz obniżony nastrój, problemy z koncentracją itp. to umów się do endokrynologa, żeby zlecił badania. Bez tego nie ma sensu brać suplementów na własną rękę, bo ktoś w internecie polecił, bo
  • Odpowiedz
@zazuzizizazuzaj: np. pelen pakiet tarczycy, prolaktyna, kortyzol, testosteron, ale tez testosteron wolny - ten jest wazniejszy itp. Do tego tez inne badania np. wit. B12 i inne dot. anemii (ferrytyna).

Z witamin do brania to polecam, te ktore sa lekami (OTC) dostepnymi tylko w aptece, a nie te sprzedawane w drogeriach czy sklepach w internecie. Warto suplementowac wit D, magnez, cynk, kompleks wit B (niedobor wplywa na psychike).
  • Odpowiedz
@zazuzizizazuzaj: nigdy nie pobierałem sobie sam krwi i raczej nie zamierzam, więc tutaj nie doradze. Co do ceny - no trochę kosztowna zabawa, ale jak przeliczyć na cenę na miesiąc to więcej wyjdzie za jedno wyjście na miasto, nie mówiąc już o utrzymaniu auta. A i jak raz zrobi się pełen pakiet i wszystko jest ok (lub pojedyncze słabsze wyniki) to później już poszczególne badania kiedy jest potrzeba, a reszta
  • Odpowiedz
np. pelen pakiet tarczycy, prolaktyna, kortyzol, testosteron, ale tez testosteron wolny - ten jest wazniejszy itp. Do tego tez inne badania np. wit. B12 i inne dot. anemii (ferrytyna).

Z witamin do brania to polecam, te ktore sa lekami (OTC) dostepnymi tylko w aptece, a nie te sprzedawane w drogeriach czy sklepach w internecie. Warto suplementowac wit D, magnez, cynk, kompleks wit B (niedobor wplywa na psychike).


@Faszozysz: Nigdy żadnych
  • Odpowiedz