Wpis z mikrobloga

@udgz: Z drugiej strony zależy gdzie i po co przyjmujesz daną osobę. Dorobić sobie ideologię można do każdego, żeby go oczernić. Można powiedzieć, że ten co nie pracował to leń, a można powiedzieć, że rozsądny, bo może po prostu nie musiał pracować. Można powiedzieć, że ten co przepracowuje każdą okazję to człowiek wytrwały i pracowity, ale równie dobrze mogę powiedzieć, że ktoś kto poświęca całe życie i każdą chwilę na zarobek
@niochland: Nikt nie pisał o pewności, tylko o prawdopodobieństwie. Jak ktoś przychodzi na rozmowę o pracę schludnie ubrany to mniejsza szansa, że jest fleją i brudasem niż ktoś, kto przychodzi ufajdany. Jak ktoś ma bogate w cv i widać, że pracy się nie boi to większa szansa, że będzie lepszym pracownikiem niż ktoś, kto w wieku 25 lat jeszcze palcem nie kiwnął poza to, co od niego wymagali rodzice. Nie wyobrażam
Jak słyszę takie #!$%@? i takie gówno argumenty, to mam wrażenie, że ktoś pracuje od 15 roku życia i potem ma ból dupy, że ktoś pracuje od 24 roku życia, a i tak zarabia tyle co on.


@niochland: Tylko, że osoba pracująca od 15 roku życia, zna juz wartość pieniądza i zaczyna robić się samodzielna. Jak ma poznać wartość pieniądza, osoba, którą utrzymują rodzice kiedy jest już dorosła? Samodzielność, charakter, ambicja.
@niebieskieniebo: pracowanie w czasie studiów przygotowuje cię do życia i uczy etosu pracy. Możesz się obrażać, że brakuje ci godzin w dobie, ale to tylko twój wewnętrzny bunt przed wejściem na wyższy poziom zaangażowania i organizacji czasu. Przypomina mi to sytuację, jak ktoś zaczyna swoją pierwszą, 8 godzinna robotę i narzeka, że to niewolnictwo i tyle trwa. No tak, jak całą karierę robisz powtarzalne, niekreatywne rzeczy i boisz się wysunąć nos
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MojWlasciciel: xD chwalisz się że jesteś #!$%@? niewolnikiem? Dziewczyna przynajmniej ma większa świadomość społeczną od ciebie może dlatego że czytała i uczyła się gdy ty pchałeś towar na magazynie u obszarnika.

@knur3000: albo służyła sponsorowi
Znikąd to co ma na zdjęciach się nie bierze.
@pianinka:

Nikt nie pisał o pewności, tylko o prawdopodobieństwie.

Czyli jak masz 100% prawdopodobieństwa na wystąpienie czegoś to nie masz pewności, że coś się wydarzy? xD

Jak ktoś ma bogate w cv i widać, że pracy się nie boi to większa szansa, że będzie lepszym pracownikiem niż ktoś, kto w wieku 25 lat jeszcze palcem nie kiwnął

Jak ktoś ma CV bogate w prace typu "przerzucacz cegieł" i stara się o
źródło: comment_1611396444JKzagfqkLZbaguKmV7B3Hu.jpg
Jak myślisz kogo potencjalny pracodawca wybierze?


@udgz: To zależy od bardzo wielu czynników. Zachowujesz się tak jakby ta praca w maku albo roznoszenie ulotek dawała młodym ludziom jakąś niesamowitą przewagę mentalną nad tymi, którzy woleli poczekać z rozpoczęciem pracy do skończenia studiów. Kiedy jeszcze pracowałem w dużym korpo poznałem sporo młodych ludzi, świeżo po studiach, rozpoczynających pracę bez żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Kiedy prowadziliśmy rekrutacje nie zdarzyło się nam nigdy wybrać
dlaczego ta internetowa prostytutka ma tylee atencji


@grr193: bo jedna partia ogłosiła ją swoją nową nadzieją i chcemy wiedzieć jacy ludzie będą rządzili nami za kilka lat. Nie jest to niestety optymistyczna prognoza.
@LocalGuyWhoLifts: Brawo, myślę podobnie

I żeby nie było - ja nigdzie nie napisałem, że praca w Maku/sklepie/na truskawkach jest do dupy. Wręcz przeciwnie. Jak ktoś potrzebuje pieniędzy i szuka czegoś na boku to taki Makdonald zajebista sprawa, bo można sobie godziny dostosować jak się chce. U mnie na dziennych potrafili pogodzić zarówno dzienne jak i pracę.
ALE nie oznacza to, że ktoś kto pracuje od 15 roku życia jest jakoś mitycznie
@knur3000: Przecież takie pajace, jak ty nawet nie wiedzą nic o życiu xd niewolnik, bo pracujesz? Czyli lekarz lub prawnik to też niewolnik? Niewolnikiem nie jest ten, co nic nie robi? Bo przecież prywaciarz to też niewolnik, ponieważ musi bulić na państwo. Przez takich śmietników jak ty wykop często ma poziom kibla.

I tak, zesralem się. Na twojego mamę
@niochland: Póki co to ty głównie łapiesz ból dupy i pozujesz na lepszego od tych "zbieraczy truskawek", więc ostro projektujesz sobie pewne rzeczy. Właśnie takiego podejścia wolałabym u swoich dzieci uniknąć, dzięki za naoczny przykład do dyskusji.

Oczywiście jeśli student ma okazję i chęci udzielać się w wolontariatach, praktykach zagranicznych czy stażach to jako rodzic chciałabym mu to ułatwić i w tym pomóc, nie uważam, że praca fizyczna domyślnie jest lepsza
@VernonCape: Jesteś debilem, jakich mało. W Twoim mniemaniu jestem niewolnikiem, bo płacę państwu podatki, ponieważ jestem prywaciarzem.

Ale, że masz z 12 lat to wydaje ci się, że praca u kogoś to brak godności xd mam nadzieję, że jak już będziesz mieć pełnoletniość to zostaniesz wolnym i niezależnym lachociągiem.
@Oryginalny_nikt: nie zmienia to faktu, że jak pracujesz na dziennych, to nie masz czasu na nic innego. Jak nie musisz pracować to lepiej poświęcić ten czas na pasje i rozwijanie się w jakiś sposób. Na rozmowie o pracę jako konstruktor nikogo nie będzie obchodziło, że zbierałeś truskawki. Jak ktoś narzeka, że nagle musi 8 godzin siedzieć w robocie, to wcześniej nie chodził do szkoły, nie musiał wstawać wcześnie rano, nie miał
Jak ma 21 lat i studiuje to chyba nic dziwnego, że nie pracuje?


@zagu: a potem w wieku 23 kończą magistra i płaczą, że prace w Polsce można dostać po znajomościach, a poza tym pracodawcy wymagaj 5 lat doświadczenia, a ten mój kolega to jakoś prace dostal, pewnie ma znajomości

pozdrawiam, zacząłem prace na pierwszym roku studiów i kończe 8 rok doświadczenia, to była najlepsza decyzja w moim życiu.
@lubiemeble to, ze nie pracuje to nie jest jakies negatywne ale, to ze napisala w taki sposób, ze nie chce nikomu sluzyc to juz dziwne. Ja unikalem pracy, jak ognia i nie zaluje. Jak na inzynierce w wieku 23 poszedlem do pracy na UoP, tak juz zapierdzielam 12 lat ciągiem, bez przerw miedzy zmianami miejsc pracy, wiec nie zaluje ze sie wcześniej opierniczalem :)
trafiłem dziś na LinkedIn na wpis, w którym jakiś typ pytał w jakim wieku ludzie zaczęli życie zawodowe. były 4 opcje do wyboru, 13-18, 19-25, 26-30, 31+ i można było na nie głosować wybierając odpowiednie reakcje (lajki). najwiecej głosów było na 13-18, a w komentarzach moje ulubione historie, że ja to pierwsza praca w wieku 14 lat, a wyprowacka od rodzicuw w wieku 16 lat (a właściwie to 15.9 bo miesiąc przed
źródło: comment_161139930325cnL4tXRDLDTcZxUhTI3u.jpg
WITAM PANA NA ROZMOWIE O PRACĘ

OOO WIDZĘ PRACOWAŁ PAN 8 LAT TEMU NA ZBIORZE TRUSKAWEK. NO NO.

A ROK PÓŹNIEJ JAKO PRZYDUPAS NA BUDOWIE. CUDOWNA SPRAWA.

A NA STUDIACH DORABIAŁ PAN W SKLEPIE? O CHOLIPKA

Z PANA DOŚWIADCZENIEM MOŻEMY ZAPROPONOWAĆ PANU STANOWISKO MENADŻERA I OWOCOWE CZWARTKI, CO PAN NA TO


@niochland:

Masz 2 osoby, takie samo wyksztalcenie, wiek, pochodzenie, ta sama wiedza, takie samo doswiadczenie zawodowe po studiach - czyli