Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande: Dodatkowo policz sobie metraż ścian wewnętrznych. Może być tak, że w 60+60 będziesz miał ich znacznie więcej, a to generuje koszty przy tynkach, gładziach czy malowaniu
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Dom ma być budowany na środku wielkiego pola pośrodku niczego, wieje tam dość solidnie, więc chyba nawet przy parterówce wolałbym robić jakiś lepszy strop na wypadek jakby dach miał odlecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: tak, ale IMO roznica nie jest az tak duza na niekorzysc parterowki, drozej dach, fundament ale z kolei z domu z poddaszem dochodza schody, kartongipsy na skosy, przydaloby sie troche wiecej powierzchni po podlogach bo pokoje ze skosami mniej funkcjonalne niz proste. Tak więc pewnie parterowka troche tylko drozsza, ale o ile przyjmeniejsza w uzytkowaniu.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: nie powiedzialbym ze jest wyraznie tanszy lub drozszy, po prostu koszta inaczej się rozkładają. Ja poszedłem w parterówkę bo wczesniej mieszkałem w szeregowcu i mialem dosyc schodów, poza tym wszedzie robot sprzątający wjedzie teraz :P A tak na poważnie to też łatwiej zaizolować strop i mieć nieocieplone poddasze do przechowywania gratów
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Na podstawie kilkunastu projektów o podobnej powierzchni mogę Ci odpowiedzieć jedno: "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak masz działkę ze spadkiem to dużo taniej wychodzi z poddaszem bo koszty prac ziemnych są sporo mniejsze. Tak jak koledzy wspomnieli przy poddaszu masz dodatkowy strop, schody, skosy - więc grosik do grosika i się zbiera. Ale do sedna przy normalnych warunkach dom z poddaszem wychodzi taniej
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: różnie można do tego podejść wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Wiązary mają niebagatelny atut szybkości wznoszenia no i to że same mogą pełnić rolę podpory sufitu. Inna opcja na niewykonywanie tradycyjnego stropu to np zrobienie tylko belek w miejscach gdzie będą potrzebne pod podpory dachu a przestrzenie pomiędzy wykonane z lekkiego stropu drewnianego. Masz mnóstwo rozwiązań wszystko zależy od kreatywności Twojego projektanta
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande piętrowy jest ekonomiczniejszy w ogrzewaniu. Sam piętrowy mam zamiar stawiać, ale to wynika z małej działki głównie. Po drugie dla mnie dom bez schodów to nie dom :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiccoloGrande prawdopodobnie wychodzi piętrowy taniej bo mniej za roboty ziemne i fundament i mniej za dach. Do tego weź pod uwagę ewentualną stratę miejsca na działce przy parterowce.

@excelfinance: @PiccoloGrande: dlatego ja wybrałem 200 w podstawie i 100 na piętrze, żeby połączyć te dwie wady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz